Wiemy ile zysku straci Adidas po zerwaniu umowy z Kanye. Suma robi olbrzymie wrażenie


2022.11.13

opublikował:

Wiemy ile zysku straci Adidas po zerwaniu umowy z Kanye. Suma robi olbrzymie wrażenie

fot.: mat. pras.

Pod koniec października Adidas zapowiedział, że kończy produkcję towarów marki Yeezy, wstrzymuje także wszelkie płatności na rzecz Kanyego Westa. Było to efekt ostatnich wypowiedzi rapera, z których przebija m.in. antysemityzm. To już drugi duży kontrakt, który Ye stracił od czasu głośnego wystąpienia na Paris Fasion Week. W ubiegłym tygodniu z Westem pożegnała się Balenciaga.

– Adidas nie będzie tolerował antysemityzmu ani żadnego innego rodzaju mowy nienawiści. Ostatnie komentarze i działania Ye były nie do przyjęcia, są nienawistne i niebezpieczne, a także naruszają wartości firmy, takie jak różnorodność i integracja, wzajemny szacunek i sprawiedliwość – czytamy w oświadczeniu Adidasa.

Teraz przyszedł czas na podsumowanie tego, ile Adidas straci na zerwanym kontrakcie z kontrowersyjnym raperem. Jak donosi Business Insider marka zweryfikowała prognozę zysku na 2022 rok. Z planowanych 500 milionów euro, pozostała zaledwie połowa tej sumy.

– Adidas poniósł w trzecim kwartale 2022 r. jednorazowe koszty nadzwyczajne związane z zerwaniem współpracy z Yeezy, firmą należącą do Kanye Westa. Straty wyniosły aż 300 mln euro. Wiązały się z tym również straty podatkowe – czytamy w Business Insider.

Polecane

Share This