Wiemy, kiedy Dawidzior wyjdzie na wolność


2021.05.16

opublikował:

Wiemy, kiedy Dawidzior wyjdzie na wolność

fot. mat. pras.

Pod koniec ubiegłego roku Kacper HTA poinformował, że szykuje kawałek dedykowany Dawidziorowi. Artysta informował wówczas, że zaprosił do niego 20 raperów. Numer „PDW Dawidzior” trafił w nocy do serwisów streamingowych, o 15:00 będziemy mogli zobaczyć towarzyszący mu klip. Finalnie w posse cucie dla Dawidziora znalazło się 18 raperów. Poza Kacprem swoje wsparcie dla kolegi ze sceny wyrazili Nizioł, Kafar, Zbuku, Małach, Głowa, Fuso, Gregor, Ryjek, Jongmen, Ero, Rest, GMB, Felipe, Bezczel, Bilon, Żary i Arab.

„PDW Dawidzior” będzie jednym z bonusów na preorderowej wersji „Red Pill”, szykowanego na 4 czerwca nowego albumu Kacpra.

Sprawdź także: Pih o „wyborach kopertowych”: „Zapłaciliśmy my, nie Sasin, nie politycy, za nieważne karty pętla na szubienicy”

W 2016 podpisując kontrakt ze Step Records Kacper i Dawidzior zapowiadali nowy album Hipotonii. Zamiast krążka fani dostali jedynie dwa single, później Dawidzior został aresztowany, a niedługo później oskarżony m.in. o próbę zabójstwa, kierowanie grupą przestępczą i fałszowanie dokumentów. Podczas przesłuchań raper przyznał się do części zarzutów, wyjaśniał jednak, że nie dowodził grupą przestępczą, ponieważ w organizacji, do której należał, panowała demokracja i głos każdego był tak samo ważny. Kacper poinformował, że jego kolega wyjdzie z więzienia dopiero w 2025. Być może Dawidzior przygotuje do tego czasu materiał na płytę. Kacper prosił jakiś czas temu producentów o nadsyłanie bitów z myślą o solówce partnera z Hipotonii, potwierdzając jego chęć do kontynuowania przygody z rapem.

Polecane

Share This