Wiemy, kto rządził w polskich stacjach radiowych w 2020 roku


2021.01.28

opublikował:

Wiemy, kto rządził w polskich stacjach radiowych w 2020 roku

fot. P. Tarasewicz

ZPAV podsumował 2020, publikując zestawienia najchętniej kupowanych płyt w Polsce i najczęściej odtwarzanych piosenek w rozgłośniach radiowych. Wiemy już, że roczny OLiS zdominowały polskie płyty – w TOP20 znalazło się ich aż 18. W przypadku podsumowania listy Airplay sytuacja wygląda zgoła inaczej – tutaj w czołówce znajdujemy przede wszystkim zagraniczne piosenki.

Miejsce pierwsze rocznego zestawienia Airplay zajmuje przebój „Blinding Lights” The Weeknda. Na pozycji drugiej uplasowała się sanah z utworem „Szampan”, która jako jedyna reprezentuje Polskę w pierwszej dziesiątce zestawienia. Miejsce trzecie należy do Felixa Jaehna, który połączył siły z Vize i Miss Li w utworze „Close Your Eyes”.

Do pierwszej dwudziestki rankingu najpopularniejszych utworów w stacjach radiowych dotarły łącznie 4 utwory polskich wykonawców, w tym dwa należą do sanah: Szampan oraz singiel Melodia, który uplasował się na pozycji 11. Pozostałe dwa wykonywane są przez duety: na pozycji 15. uplasował się singiel Bubbletea, wykonywany przez Quebonafide i Darię Zawiałow, a zaraz za nim, na miejscu 16. znajduje się utwór Ramię w ramię Viki Gabor i Kayah. Łącznie w pierwszej setce zestawienia Airplay za rok 2020 polscy artyści zajmują 28 pozycji. Poniżej znajdziecie TOP20.

Sprawdź także: Wiemy, po czyje płyty Polacy sięgali w 2020 roku najchętniej. Poznaliśmy także łączną liczbę sprzedanych w Polsce płyt

1. The Weeknd – Blinding Lights
2. sanah – Szampan
3. Felix Jaehn, Vize, Miss Li – Close Your Eyes
4. Ava Max – Salt
5. Shanguy – Désolée (Paris/Paname)
6. Topic, A7S – Breaking Me
7. Dua Lipa – Physical
8. The Weeknd – In Your Eyes
9. Robin Schulz – In Your Eyes
10. Dotan – Numb
11. sanah – Melodia
12. Tiësto – Blue
13. Ava Max – Kings & Queens
14. Vize, Tom Gregory – Never Let Me Down
15. Quebonafide, Daria Zawiałow – Bubbletea
16. Viki Gabor, Kayah – Ramię w ramię
17. Lizot – Weekend
18. Vinai – Rise Up
19. Michael Patrick Kelly – Beautiful Madness
20. twocolors – Lovefool

Polecane

Share This