Wiemy, kto wprowadzi Tupaca do Rock and Roll Hall of Fame


2017.03.28

opublikował:

Wiemy, kto wprowadzi Tupaca do Rock and Roll Hall of Fame

7 kwietnia odbędzie się uroczysta ceremonia wprowadzenia nowych wykonawców do Rock and Roll Hall of Fame. Prestiżowe grono powiększy się w tym roku o grupy Pearl Jam, Journey, Electric Light Orchestra i Yes oraz o Tupaca Shakura i Joan Baez. Na początku roku ujawniono, że muzyków Yes do HoF wprowadzą członkowie Rush – Geddy Lee oraz Alex Lifeson, natomiast Pearl Jam Neil Young. Teraz do publicznej wiadomości podano informację, że zaszczytu wprowadzenia do Hall of Fame 2Paca dostąpi Snoop Dogg. Artyści spotkali się razem m.in. w utworze „2 of Amerikaz Most Wanted”, do którego klip przypominamy poniżej.

Pearl Jam i Tupac trafią do Hall of Fame już pierwszym roku, w którym spełniają kryteria (debiutancki album, EP-ka lub singiel artysty wprowadzanego do HoF musi się ukazać co najmniej 25 lat przed momentem w prowadzenia).

Wśród nominowanych w tym roku artystów znaleźli się także Chic, Depeche Mode, Janet Jackson, Bad Brains, Kraftwerk, Jane’s Addiction, MC5, Chaka Khan, The Zombies i the Cars. Niestety, wszyscy będą musieli poczekać jeszcze co najmniej rok.

 

Polecane

Share This