Wiemy, kto zagra Freddiego Mercury’ego

Rola lidera Queen w filmowej biografii wreszcie obsadzona.


2016.11.09

opublikował:

Wiemy, kto zagra Freddiego Mercury’ego

foto: mat. pras.

Na początku 2017 ruszą zdjęcia do filmowej biografii zmarłego 25 lat temu lidera Queen Freddiego Mercury’ego. Za kamerą stanie Bryan Singer, którego znamy m.in. z nagrodzonych dwoma Oscarami „Podejrzanych” oraz czterech części „X-Men” na podstawie komiksów Marvela (Singer reżyserował kultowe już dziś pierwsze części, a także dwa ostatnie jak dotąd filmy – „Przeszłość, która nadejdzie” oraz „Apocalypse”).

Do roli Freddiego długo przymierzany był Sasha Baron Cohen, jednak z powodu braku porozumienia między Cohenem a zaangażowanym w powstanie produkcji gitarzystą Queen Brianem Mayem producenci musieli zmienić koncepcję. Cohen krytykował scenariusz określając go jako ostrożny, zachowawczy oraz nudny. Głównym Ostatecznie w roli jednego z najbardziej charyzmatycznych wokalistów w historii rocka zobaczymy Ramiego Maleka, którego mogliśmy dotychczas oglądać w znakomitym serialu Mr. Robot”. Rola Elliotta Andersona w serialu o grupie hakerów przyniosła Amerykaninowi egipskiego pochodzenia nagrodę Emmy oraz nominację do Złotego Globu.

Przy okazji warto wspomnieć, że w miniony piątek dyskografia Queen poszerzyła się o nowe wydawnictwo zatytułowane „On Air”. Album jest zbiorem nagrań zarejestrowanych przez grupę w studiach stacji BBC.

 


Polecane