Więzień przyznał się do obrabowania 2Paca


2011.06.17

opublikował:

Więzień przyznał się do obrabowania 2Paca

Dexter Isaac – mężczyzna skazany na dożywocie za serię przestępstw, w tym m.in. morderstwo – brał udział w wydarzeniu, do którego doszło pod koniec listopada 1994 r. w jednym z nowojorskich studiów nagraniowych, kiedy to 2Pac został obrabowany i pięciokrotnie postrzelony.

2Pac obwiniał później o napad swoich muzycznych rywali ze wschodniego wybrzeża USA – Notoriousa B.I.G. i P. Diddy`ego. Wtedy też na dobre rozpoczął się słynny konflikt między Zachodem a Wschodem, konflikt, który doprowadził ostatecznie do tajemniczych śmierci i 2Paca, i Notoriousa.

Isaac przyznał się do przestępstwa w liście do portalu AllHipHop.com.

„Chciałbym przeprosić rodzinę Tupaca Shakura za błąd, który zrobiłem. Chcę wyjaśnić tę sprawę, by matki Tupaca i Notoriousa miały wgląd w sprawę. W całą sprawę zaangażował mnie James Rosemond [muzyczny potentat – red.]. Dał mi za napad 2,5 tys. dolarów oraz całą biżuterię, którą zabraliśmy, bez jednego pierścionka, który zachował dla siebie. To był jeden z dwóch największych pierścionków, które wtedy ukradliśmy. Wciąż mam jako dowód łańcuch, której tamtej nocy zabraliśmy”, czytamy w liście.

Polecane

Share This