Wilco nagrywają


2010.07.18

opublikował:

Wilco nagrywają

Następca wydanego w zeszłym roku „Wilco (The Album)” zacznie powstawać, gdy zespół znajdzie tylko czas, by wpaść do studia.

– Zaczynamy nagrywać nowy krążek Wilco w tym miesiącu – ogłosił lider zespołu Jeff Tweedy w rozmowie z Billboard.com. – Ostatni rok był dla nas bardzo obfity w koncerty, nie mogliśmy znaleźć czasu na nic innego. Teraz jednak, gdy na horyzoncie pojawia się luka w występach, liczymy na to, że uda nam się zawitać do studia.

Najbliższy krążek Wilco będzie pierwszym po rozstaniu z wytwórnią Nonesuch. Tweedy zdradził, że kapela nie jest pewna co do tego, jaką droga ukaże się nowe wydawnictwo. Panowie brali pod uwagę m.in. stosowaną przez Radiohead metodę internetową płać-ile-chcesz.

– Znam kilku gości z Radiohead i rozmawiałem z nimi na ten temat, ale ten pomysł podoba się bardziej naszemu menadżerowi niż mnie – dodał muzyk. – Gdy Radiohead opublikowali „In Rainbows” na swojej stronie i pozwolili fanom zapłacić za album dowolną sumę, przypominało mi to zabiegi, jakie stosowaliśmy przez lata, tyle że my nie zarabialiśmy, bo działaliśmy w dużej wytwórni; skończyło się na tym, że dawaliśmy pieniądze na cele charytatywne.

– Każdy robił na tym wielki biznes, ale dla mnie to było bez sensu. Płyta, prędzej czy później, wycieknie przed premierą, a ludzie ją ściągną. Lepiej więc coś na tym zarobić, niż nie zarobić nic.

Tagi


Polecane

Share This