will.i.am łączy siły z projektantem SpaceX i tworzy technologicznie zaawansowaną maseczkę


2021.04.07

opublikował:

will.i.am łączy siły z projektantem SpaceX i tworzy technologicznie zaawansowaną maseczkę

Foto: Honeywell

Maska ​​Xupermask rapera, powstała we współpracy z konglomeratem technologicznym Honeywell. Xupermask – to współpraca między nim, Honeywell i projektantem Jose Fernandezem, który stworzył garnitury SpaceX Elona Muska.

Oprócz łączności Bluetooth, „inteligentna maska” będzie wyposażona w podwójne wentylatory z trzema prędkościami, system filtracji HEPA, diody LED, słuchawki z redukcją szumów i baterię pracującą przez siedem godzin. Z pomocą maski możesz również odtwarzać muzykę i odbierać telefony. Nie bez znaczeni jest też futurystyczny wygląd maski.

Xupermask pojawi się w sprzedaży 8 kwietnia i będzie dostępna za pośrednictwem witryny https://xupermask.com/. Cena maski to 299 dolarów.

– Kiedy wybuchła pandemia, szybko stało się jasne, że maski będą nowym elementem niezbędnym do noszenia, takim jak buty lub kurtka. Eksperci medyczni i naukowcy wykazali, że noszenie maski jest jednym z najlepszych sposobów ograniczenia rozprzestrzeniania się czynników zakaźnych. Kiedy maski po raz pierwszy stały się koniecznością, zabrakło ich, więc ludzie zaczęli tworzyć własne. Poza bezpieczeństwem okazało się, że dla zwykłych ludzi ważny jest też styl. Z punktu widzenia funkcjonalności maski mają swoje wady. Jest w nich gorąco, duszno, jesli nosisz okulary, to pewne jest to, że będą one parowały. Słuchawki, które masz w uszach wypadają albo zaplątują się w maseczkę (…) Minie dużo czasu, zanim świat wróci do normalności. Naszym nowym standardem, podczas gdy świat nadal będzie walczy z wirusem i szczepłi większość ludzi na całym świecie, będzie dalsze noszenie masek. Gromadzenie się w miejscach publicznych, takich jak stadiony sportowe, kina, koncerty czy nawet podróż samolotem, będzie się wiązała z noszeniem masek (…) Żyjemy w czasach science fiction, jak z pieprz*nego filmu o przyszłości. Jedyne co, to nasze maseczki wyglądają jak z filmu o przeszłości. Dlatego stworzyłem maskę, która pasuje do naszych czasów – powiedział will.i.am o stworzeniu Xupermask.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez XUPERMASK (@xupermask)

 

Polecane

Share This