Will Wallner i Vivien Vain – znamy okładkę i tracklistę debiutanckiej płyty


2012.07.27

opublikował:

Will Wallner i Vivien Vain – znamy okładkę i tracklistę debiutanckiej płyty

Jak już wcześniej anonsowaliśmy, 8 października nakładem Metal Mind Productions ukaże się debiutancki krążek duetu Will Wallner i Vivien Vain zatytułowany „Rising”. Dziś poznajemy jego okładkę oraz tracklistę.

Will Wallner / Vivien Vain – „Rising”

Lista utworów:

1. The Dream

2. Dreamstealer

3. Streets of Rage

4. Fourteen Twenty Eight

5. All That I Want

6. Miles Ahead

7. Soul Monster

8. Rising

9. Indestructible


Za projekt okładki odpowiedzialny jest duet młodych polskich grafików: Oliwia Piotrowska i Jarosław Wieczorek.

Założeniem Will Wallner i Vivien Vain było nagranie hard rockowego albumu, ignorując aktualne trendy muzyczne. Po roku koncertowania w Los Angeles Vain i Wallner spotkali braci Appice, którzy odsłuchali demo i zgodzili się nagrać perkusję na krążku „Rising”. Od tamtego czasu projekt ewoluował i ostatecznie muzykom udało się zaprosić do współpracy wspaniałych instrumentalistów wśród których znaleźli się Brian Tichy (Whitesnake, Billy Idol, Ozzy Osbourne), Rudy Sarzo (Yngwie Malmsteen, Ozzy Osbourne, Whitesnake, Dio), Tony Franklin (Jimmy Page, Kate Bush, David Gilmour, Whitesnake), Jimmy Bain (Rainbow, Dio, Phil Lynott), Derek Sherinian (KISS, Dream Theater, Alice Cooper, Yngwie Malmsteen), Tony Carem (Rainbow) i wspomniani już Vinny Appice (Black Sabbath, Dio) oraz Carmine Appice (Ozzy Osbourne, Pink Floyd, Vanilla Fudge, Ted Nuggent). Pomimo udziału tylu wyjątkowych gości specjalnych za całość materiału odpowiadają wyłącznie Wallner i Vain. To oni są producentami albumu i autorami ośmiu z dziewięciu piosenek na nim zawartych.

 

Vivien Vain to hard rockowa wokalistka pochodząca w małej wyspy u wybrzeży Chorwacji. Największy wpływ na muzyczną edukację Vivien mieli muzycy tacy jak Ronnie James Dio, Joe Lynn Turner czy Bruce Dickinson. Po przeprowadzce do USA współpracowała z wieloma muzykami i to jej znajomości zza sceny zaprocentowały udziałem znakomitych gości specjalnych na debiutanckim krążku „Rising”.

Will Wallner to brytyjski gitarzysta hard rockowy. Wallner skończył studia licencjackie z inżynierii dźwięku, a w USA studiował biznes muzyczny w kalifornijskim Musicians Instittute. Do jego ulubionych muzyków należą Ritchie Blackmore, John Sykes, Garry Moore i Eddie Van Halen. W wieku 21 lat przeniósł się do USA. W 2012 roku został członkiem grupy White Wizzard i jednocześnie pracuje w duecie z Vivien Vain. Jest również muzykiem sesyjnym i udziela lekcji gry na gitarze.

Polecane

Share This