Willie Nelson składa hołd swojemu przyjacielowi


2020.12.16

opublikował:

Willie Nelson składa hołd swojemu przyjacielowi

Legacy Recordings / Sony Music Entertainment zapowiadają premierę nowej, studyjnej płyty Willego Nelsona zatytułowanej That’s Life. Album ukaże się na płycie CD i winylu oraz dostępny będzie w serwisach streamingowych.

Album ten to uhonorowanie wielkiego wpływu Franka Sinatry (którego 105. urodziny obchodzić będziemy 12 grudnia). That’s Life kontynuuje wieloletnie uznanie Williego dla artyzmu i repertuaru Sinatry, czego przykładem jest album My Way z 2018 roku, za który Willie otrzymał nagrodę Grammy.

Drugi album Nelsona ze standardami i klasykami Franka Sinatry składa hołd jednemu z muzycznych bohaterów Williego.

Okładka albumu, która przedstawia Williego i jego kultową gitarę Trigger, w blasku ulicznego zmierzchu ulicznego, przywołuje klasyczne okładki albumów Sinatry, takie jak In The Wee Small Hours (tytułowy utwór z albumu pojawia się na That’s Life). Na albumie znajdzie się również utwór „I Won’t Dance” (z udziałem zdobywczyni Grammy i Juno, Diany Krall) oraz „A Cottage For Sale”.

Wyprodukowany przez Buddy Cannona i Matta Rollingsa, That’s Life został nagrany w Capitol Studios w Hollywood, tam gdzie Frank Sinatra, pierwszy artysta nagrywający w tym obiekcie, stworzył od marca 1956 do listopada 1961 ciąg muzycznych arcydzieł.

Willie i jego gitara Trigger dostarczają słuchaczom 11 nowych nagrań studyjnych zmiksowanym przez legendę przemysłu nagraniowego Ala Schmitta (który nagrał i zmiksował ponad 150 złotych i platynowych albumów oraz zdobył więcej nagród Grammy niż jakikolwiek inny inżynier dźwięku).

Dwóch kultowych artystów, z których każdy definiuje część amerykańskiej popkultury, Frank Sinatra i Willie Nelson, przekazują wielka dawkę romantycznych emocji – od upojenia miłością po kaca złamanego serca – w piosenkach i nagraniach, które łączą się bezpośrednio ze słuchaczem.

Willie i Frank byli bliskimi przyjaciółmi, muzycznymi kolegami i wzajemnie uwielbiali swoje dzieła. W latach osiemdziesiątych Sinatra występował dla Williego w Golden Nugget w Las Vegas i obaj zaangażowali się w pracach dla Space Foundation NASA.

„Wiele się nauczyłem o frazowaniu Franka” – powiedział Willie w wywiadzie dla magazynu AARP (czerwiec / lipiec 2018). „Nie martwił się o to, co dzieje się za rytmem, przed rytmem, mógł to zaśpiewać tak czy inaczej”.

Takie podejście dzięki swoim wysublimowanym interpretacjom piosenek Sinatry wnosi Willie na album That’s Life. Usłyszymy tu: „Nice Work If You Can Get It,” „Just In Time,” „Cottage For Sale,” „I’ve Got You Under My Skin,” „You Make Me Feel So Young,” „I Won’t Dance” (z udziałem Diany Krall), „That’s Life,” „Luck Be A Lady,” „In The Wee Small Hours Of The Morning,” „Learnin’ The Blues” oraz „Lonesome Road”.

Polecane


Share This