Within Temptation na dwóch koncertach w Polsce


2017.11.20

opublikował:

Within Temptation na dwóch koncertach w Polsce

foto: mat. pras.

Sharon den Adel zaplanowała początek przyszłego roku na premierę płyty swojego solowego projektu My Indigo. Nie oznacza to bynajmniej, że artystka rezygnuje z działalności z Within Temptation, czego dowodem jest ogłoszona właśnie trasa, w ramach której grupa przyjedzie także do Polski. Zespół zagra 26 października 2018 w poznańskiej Sali Ziemi i dzień później (27.10) na warszawskim Torwarze.

Formacja Within Temptation powstała w 1996 roku z inicjatywy Roberta Westerholta i Sharon den Adel. Rok później, nakładem niezależnej holenderskiej wytwórni DSFA ukazał się debiutancki longplay kapeli („Enter”). Dzięki tej płycie zespół ruszył w trasę po Europie, zdobywając dzięki znakomicie przyjmowanym koncertom coraz większe uznanie. Po krótkiej przerwie wrócili w 2000 roku – nadal koncertowali po Europie umacniając renomę a jednocześnie, 1 grudnia, wydali drugi krążek „Mother Earth”. Nowy album zdobył uznanie krytyków. Jeden z największych holenderskich magazynów „Aloha” pisał: „Symfoniczne i celtyckie elementy mieszają się z imponującym głosem Sharon den Adel. Miażdżący przełom Within Temptation mają już za sobą”. Na holenderskich listach przebojów album pozostawał przez ponad trzy tygodnie. Zespół zaczął też koncertować więcej w Europie (w tym supportując Paradise Lost), wybrał się również do Meksyku na największe festiwale. W 2004 roku grupa wróciła do studia nagrywając trzecią płytę „The Silent Force”, z której pochodzi m.in. singiel „Memories”.

Koncertowo formacja supportowała Iron Maiden, grając z grupą w Paryżu i Zurychu, odbyła także część trasy z Rammstein. W 2014 roku formacja nagrała singiel z jednym z polskich muzyków – Piotrem Roguckim, wokalistą zespołu Coma. „Gdy napisaliśmy utwór Whole World Is Watching czuliśmy, że dobrze by w nim zabrzmiał fajny, mocny męski głos. Pełen energii, ale również emocji głos Piotra idealnie pasował do tego kawałka, dlatego jesteśmy niezmiernie zadowoleni z efektu” – komentuje wokalistka Sharon den Adel. Utwór ukazał się na krążku „Hydra”.

Polecane

Share This