Wiz Khalifa wydaje „Multiverse”


2022.08.01

opublikował:

Wiz Khalifa wydaje „Multiverse”

Wiz Khalifa, nominowany do Grammy i Złotego Globu raper, wydaje nowy album „Multiverse”. Płyta zawiera wcześniej publikowane single „Iced Out Necklace”, „Bad Ass Bitches” i „Memory Lane”, który został premierowo wykonany w ubiegłym tygodniu w programie „Jimmy Kimmel Live!”.

Na składający się z 17 utworów albumie wśród gości znaleźli się THEY., a także Girl Talk, z którym Wiz wcześniej połączył siły przy kooperacyjnej płycie „Full Court Press”.

„Multiverse” to siódme studyjne dzieło Wiza i pierwsze solowe od wydania „Rolling Papers 2” z 2018 roku. Khalifa ponownie nawiązał współpracę z Hitmaka, który wyprodukował 5 piosenek z wydawnictwa. Wcześniej artyści odnosili sukcesy za sprawą kooperacji przy „Something New” (2017) czy „Still Wiz” (2020).

Do końca wakacji Wiz Khalifa będzie koncertował po Stanach Zjednoczonych.

Wiz Khalifa

Nominowany do Grammy i Złotego Globu, sprzedający miliony płyt Wiz Khalifa zdobył rozgłos za sprawą swego pierwszego, nagranego dla dużej wytwórni albumu „Rolling Papers” z 2011 roku. Z wydawnictwa pochodziły takie przeboje, jak „Black and Yellow”, „Roll Up” i ” No Sleep”. Dzieło zapewniło Wizowi nagrodę dla Najlepszego nowego artysty podczas 2011 BET Awards oraz dla Topowego nowego artysty podczas 2012 Billboard Music Awards.

Kolejna płyta, „O.N.I.F.C” ukazała się w 2012 roku i zawierała piosenki „Work Hard, Play Hard” i „Remember You” z udziałem The Weeknda. Trzeci longplay gwiazdora, „BLACC HOLLYWOOD” promowany hitem „We DemBoyz”, miał premierę w 2014 roku i zadebiutował na szczycie zestawienia Billboardu.

Wkrótce utwór „See You Again” Wiza i Charliego Putha z soundtracku „Szybcy i wściekli 7” znalazł się na szczycie list przebojów w 95 krajach.

W lutym 2016 roku Khalifa wydał płytę „KHALIFA” z takimi numerami, jak „Bake Sale” z udziałem Travisa Scotta i „Elevated”. W czerwcu tego samego roku Wiz, Juicy J i TM88 zaprezentowali projekt „TGOD MAFIA PRESENTS: RUDE AWAKENING”.

20 kwietnia Wiz uruchomił apkę z grą Wiz Khalifa’s Weed Farm, która została pobrana ponad 10 milinów razy i obecnie jest dostępna w 8 krajach i 6 językach.

W lutym 2018 roku Wiz połączył siły z Sovereign Brands, by stworzyć markę ginu McQueen and the Violet Fog, którą „New York Times” uznał za najlepszy gin.

Wiosną 2019 roku Wiz opublikował 5-częściowy dokument „Wiz Khalifa: Behind the Cam” dla Apple Music. Raper pojawia się również regularnie w sitcomie „Duncanville”.

20 kwietnia 2020 roku ukazał się zestaw „The Saga of Wiz Khalifa”, zawierający utwory „Contact” featuring Tyga i „Still Wiz”. W 2021 roku światło dzienne ujrzała playlista „Taylor Nights”, a ostatnio kooperacyjny album „Full Court Press” zrealizowany we współpracy z takimi twórcami, jak Girl Talk, Big K.R.I.T., czy Smoke DZA. Raper wypuścił też solowy singiel „Iced Out Necklace”.
Pobierz zdjęcie

Polecane

Share This