Włodi nie wróci na scenę z Molestą?


2021.06.07

opublikował:

Włodi nie wróci na scenę z Molestą?

fot. P. Tarasewicz

Po miesiącach bez koncertów teraz czekają nas miesiące z koncertami w reżimie sanitarnym. Jak długo to potrwa i jak będą się kształtować obostrzenia, tego nie wiadomo. Póki co wiemy, że osoby zaszczepione nie są wliczane do limitów osób, które mogą uczestniczyć w wydarzeniach, dlatego część organizatorów zdecydowała, że na ich imprezy wejdą jedynie osoby zaszczepione, co spotyka się z ostrymi reakcjami niektórych artystów.

Kult zapowiedział, że nie wystąpi na żadnej imprezie organizowanej wyłącznie dla zaszczepionych, podobne stanowisko przedstawili Kali i Włodi.

Żeby rozwiać wszelkie wątpliwości w związku z pojawiającymi się informacjami o koncertach i festiwalach przeznaczonych tylko dla osób zaszczepionych, stanowczo informuję, że NIE ZAGRAM na żadnym takim festiwalu czy koncercie!! STOP SEGREGACJI⛔ ✋ – zapowiedział Włodek.

Przypadek Włodka artysty jest w tym momencie szczególnie ważny. W line-upie FEST Festivalu, imprezy, której organizatorzy poinformowali w ubiegłym tygodniu, że wpuszczą na teren wydarzenia jedynie zaszczepione osoby, znalazła się reaktywowana Molesta Ewenement. Czy oznacza to, że Włodek nie pojawi się na scenie podczas sierpniowego koncertu? Molesta ma w planach także kilka innych, dużych wydarzeń w najbliższych miesiącach i choć w ich przypadku póki co nie ma oficjalnego stanowiska organizatorów, podejrzewamy, że w przypadku organizowania imprez jedynie dla zaszczepionych, tutaj także może zabraknąć Włodka. Tylko czy takie koncerty Molesty mają sens?

Sprawdź także: Malik Montana o LGBT, gościach na nowej płycie i byciu „pierwszym nosem w Polsce”

Prawnik Michał Plewiński, autor bloga i kanału youtube’owego Prosto o prawie skrytykował organizatorów FEST Festivalu, stwierdzając, że ich podejście do tematu przeprowadzania imprez wyłącznie dla zaszczepionych jest niezgodne z prawem.

Proszę państwa, oczywiście, że to jest nielegalne. Rzecznik praw obywatelskich wielokrotnie wypowiadał się, że ograniczanie dostępu do usług osobom niezaszczepionym jest sprzeczne z prawem. Takie zagranie jest wyjątkowe głupie. W grę tutaj wchodzi nie tylko odszkodowanie za zwrot biletu wartości biletu, ale również ewentualne zadośćuczynienie za naruszenie dóbr osobistych takich osób. Pomijając już kwestie związane z RODO, bo ciekawe jak chcieli uzasadnić przetwarzanie czyichś danych medycznych. Tak się kończy oszczędzanie na prawnikach i sugerowanie się głupimi konferencjami prasowymi ministra zdrowia – mówił Plewiński.

Follow The Step w odpowiedzi na liczne krytyczne komentarze po ogłoszeniu swojej decyzji zdecydowało się odpowiedzieć na nie kolejnym oświadczeniem, w którym podkreślono rolę szczepień w „powrocie do normalności”, przypominając, że branża koncertowa – i wiele innych – nie wytrzymają kolejnego lockdownu. Agencja podkreśla także, że działa w oparciu o rządowe wytyczne.

– FEST Festival 2021 się odbędzie, to pewne. Na ten moment wytyczne rządu pozwalają na organizację imprez masowych dla 250 niezaszczepionych osób, a zaszczepione są poza jakimikolwiek limitami. Niemożliwym jest wybranie ekskluzywnej grupy 250 osób, które nie posiadając szczepienia będą mogły wejść na teren festiwalu. Stąd też nasza decyzja, o organizacji tegorocznej edycji FEST Festivalu wyłącznie dla osób zaszczepionych.

Wszystkie osoby, które w dniach 11-14 sierpnia 2021 będą chciały się bawić z nami w Parku Śląskim w Chorzowie, mają szansę na przyjęcie przynajmniej jednej dawki szczepionki. W tej chwili terminy szczepień w wielu miejscach Polski są dostępne z dnia na dzień. Zachęcamy wszystkich zainteresowanych wzięciem udziału w FEŚCIE do szczepienia. Jeśli termin drugiej dawki szczepionki będzie wypadał po dacie tegorocznej edycji, postaramy się wypracować takie rozwiązanie, aby jedna dawka wystarczyła do wejścia na teren festiwalu. Wszystko po to, aby udział w wydarzeniu był możliwy dla każdego chętnego. O postępach naszych rozmów z rządem będziemy informować w kolejnych komunikatach.

Zgodnie z naszymi wcześniejszymi zapewnieniami, będziemy starać się umożliwić udział w wydarzeniu również osobom posiadającym Europejskie Certyfikaty COVID-19 wydawane dla ozdrowieńców i osobom z negatywnym testem na obecność COVID-19. Jak tylko otrzymamy potwierdzenie o możliwość zastosowania takiego rozwiązania, poinformujemy Was o tym na naszych kanałach social media.

W krajach takich jak Wielka Brytania, Holandia czy Izrael, obywatele nie kwestionują systemu szczepień – wręcz przeciwnie, chętnie zapisują się na szczepienia, ponieważ wiedzą, że jest to jedyna szansa na powrót “dawnych czasów” – normalności. Patrząc na przykład UK, ich kalendarz wakacyjnych imprez pęka w szwach, ponieważ większość społeczeństwa jest już całkowicie zaszczepiona bądź przyjęła pierwszą dawkę. Tego samego chcemy w Polsce.

Chcemy również odnieść się do komentarzy dotyczących wspierania konkretnych partii politycznych. Wspieramy prawdę, fakty naukowe, a nie partię. Wszystkie nasze działania oparte są na podstawie rekomendacji organizacji naukowych i medycznych, takich jak World Health Organization. Pracują w nich osoby, które zdobyły odpowiednią wiedzę, latami szkoliły się i prowadziły badania naukowe, dlatego wierzymy, że ich wskazania są jedynymi słusznymi w obecnej sytuacji.

W wielu kwestiach można się nie zgadzać się z decyzjami naszego rządu, jednak kwestia szczepień jest w naszej opinii ponad wszelkimi podziałami. Jako jedna z większych instytucji w świecie kultury, musimy i chcemy wspierać program szczepień tak, aby uniknąć kolejnego lockdownu, zamrożenia gospodarki, czy zakorkowania służby zdrowia. Robimy to również po to, aby jak najszybciej zakończyć światową pandemię.

‼️ Jeśli nie wiecie, gdzie znaleźć sprawdzone naukowo fakty dotyczące szczepień, stworzyliśmy dla Was specjalną stronę, na której zebraliśmy wszystkie informacje na temat wirusa oraz szczepień, potwierdzone przez WHO. Znajdziecie je tutaj 👉 bit.ly/szczepieniaFEST

Mamy nadzieję, że dzięki publikacji tego oświadczenia bardziej rozumiecie nasze decyzje. Działamy dla naszego wspólnego dobra, ponieważ wszyscy chcemy powrotu do normalności. Jeszcze nie tak dawno mogliśmy tylko o niej marzyć, teraz jest ona na wyciągnięcie ręki!

W tym miejscu prosimy Was również o wsparcie i zachęcanie swoich znajomych do szczepienia. Tylko wspólna mobilizacja i działanie pozwoli nam na powrót do rzeczywistości sprzed dwóch lat – czytamy w komunikacie organizatorów FEST Festivalu.

Polecane

Share This