Włodi: „Zawsze chciałem zrobić numer z Pezetem”

Raper opowiada o pracy nad "Osadem".


2019.01.24

opublikował:

Włodi: „Zawsze chciałem zrobić numer z Pezetem”

fot. P. Tarasewicz

Na łamach serwisu Red Bulla pojawiła się rozmowa Marcina Misztalskiego z Włodim. Raper opowiada w niej Holandii i jej wpływie na jego najnowszą, promowaną singlem „Na serio” epkę „Osad” oraz o kulisach pracy nad nią. Na limitowanej płycie warszawskiej legendy znalazły się kawałki wyprodukowane przez 1988, Sampler Orchestrę i Miroffa.

Bardziej szukam stylu, bitu niż samego producenta. Ogólnie bardzo dużo czasu poświęcam na szukanie i sprawdzanie muzyki od nieznanych osób. Jeżeli dany artysta ma styl, który estetycznie pasuje do mnie, to możemy zaczynać rozmowę o współpracy i zazwyczaj coś fajnego z tego wychodzi – komentował dobór producentów raper. O ile jego zainteresowanie twórczością Miroffa wzięło się od utworów z płyty „Slam” Otsochodzi. Współpraca z 1988 z grupy Syny rozpoczęła się z kolei od wspólnego komentowania zdjęć na Instagramie.

„Osad” jest krótkim wydawnictwem, nie oznacza to jednak, że zabrakło na nim gości. Włodi zaprosił na epkę Małpę oraz Pezeta. – Przy doborze raperów decydujący był styl, w jakim porusza się Pezet i Małpa. Poza tym, Pezet dawno nie rapował na takich podkładach – ostatnio częściej pojawiał się w dynamicznych, elektronicznych numerach. Wiesz, zawsze chciałem zrobić numer z Pezetem, w którym pojawimy się tylko we dwóch. Wcześniej się to nigdy nie zdarzyło i uznałem, że przyszła odpowiednia pora – mówi Marcinowi Misztalskiemu raper.

Polecane

Share This