Wojciech Mann wydaje płytę


2014.10.19

opublikował:

Wojciech Mann wydaje płytę

„Wojciech Mann prezentuje Nieprzeboje” będzie złożoną z trzech części serią płyt zawierających wybór utworów rekomendowanych przez cenionego dziennikarza i krytyka muzycznego.

Pierwsza część zatytułowana „Krok 1” ukaże się 3 listopada, na kolejne przyjdzie nam czekać do przyszłego roku. Na dwupłytowych wydawnictwach znajdują się zarówno nastrojowe, zmysłowe ballady bluesowe, rytmiczne utwory z gatunku country, jak i energetyczne rockowe i metalowe „nie przeboje”. Obok siebie występują tu tacy artyści jak Billie Holiday, Eric Burdon, Marianne Faithfull, Dropkick Murphys, Bo Didley, Lynyrd Skynyrd, Gretchen Wilson czy Stevie Ray Vaughan.

Od kiedy pamiętam, starałem się komponować układ nagrań do audycji według własnego upodobania, a nie na podstawie tak zwanej playlisty. Z wielką radością dość szybko zorientowałem się, że poza mną jest jeszcze grupa odbiorców moich audycji, która akceptuje mój gust, a nawet go pochwala. Trafiają do mnie pytania o poszczególne utwory, artystów, tytuły płyt, a także prośby o powtórzenie tego czy innego nagrania. Stąd też pomysł stworzenia kompilacji nieprzebojów, które pojawiają się w moich audycjach w Programie III Polskiego Radia  –  mówi o genezie powstania albumu Wojciech Mann. 

Polecane

Share This