Wojtek Mazolewski Quintet w „Londynie” (wideo)


2017.09.16

opublikował:

Wojtek Mazolewski Quintet w „Londynie” (wideo)

foto: kadr z wideo

Modernistyczny Londyn to miejsce akcji najnowszego klipu grupy Wojtek Mazolewski Quintet. Teledysk w reżyserii Krzysztofa Wintera promuje wydany w kwietniu singiel zatytułowany „London”.

Wideoklip utrzymany w czarno-białej estetyce, pełen geometrycznych brył oprowadza nas po Londynie jakiego większość z nas nie zna. W obrazie pojawiają się także fragmenty koncertowej premiery singla, która odbyła się podczas prestiżowego cyklu Church of Sound w londyńskim kościele St. James the Great Church.

W tym utworze zawarłem moje muzyczne skojarzenia związane z Londynem – mówi Wojtek Mazolewski. –  To miasto jest dla mnie jednym z najważniejszych miejsc na świecie, pełnym inspiracji nie tylko muzycznych ale także życiowych. W tym miejscu skupiały się energie, tu rodziły się nowe gatunki, które na mnie wpłynęły. W moim muzycznym Londynie usłyszycie jazz, rock lat 70., punk, ska czy czy techno. Dopełnieniem tych muzycznych obrazów jest nowoczesna i nieoczywista dla wielu twarz Londynu.

Winylowy singiel „London” wydany przez londyńską wytwórnię Lanquidity Records to kontynuacja Złotej Płyty „Polka”. Utwór spotkał się z fantastycznym przyjęciem brytyjskiej publiczności i krytyków. Singel odniósł  sukces na Wyspach Brytyjskich, można było go posłuchać w rozgłośniach BBC, NTS, WorldwildeFM. Utwór znalazł się także w notowaniu Listy Przebojów Trójki. Wydany na 12-calowym winylu zawiera dwa utwory: tytułowy „London” na stronie A oraz cover Art Ensemble of Chicago „Theme de yoyo” na stronie B. Utwory z singla pojawią się w dystrybucji digitalowej nakładem Wydawnictwa Agora.

Zespół obok lidera tworzą: Oskar Torok – trąbka, Marek Pospieszalski – saksofon, Joanna Duda – instrumenty klawiszowe, Qba Janicki – perkusja.

Kwintet Wojtka Mazolewskiego wyrusza w jesienną trasę promującą singiel. Oto pierwsze potwierdzone koncerty:

04.11 – MOK – Zaduszki Jazzowe – Siedlce,

05.11 – Vertigo Jazz Club – Wrocław

14.11 – Underground Pub – Rzeszów Jazz Festiwal

16.11 – Hotel Młyn Jacka – Wadowice

18.11 – RCK – Palm Jazz Festival, Raciborz

06.12 – Klub Stodoła, Warszawa

 

Polecane

Share This