Wokalista Aerosmith oskarżony o napaść seksualną


2022.12.31

opublikował:

Wokalista Aerosmith oskarżony o napaść seksualną

fot. P. Tarasewicz

Na pewno nie tak Steven Tyler wyobrażał sobie końcówkę 2022 roku. Rolling Stone informuje, że wokalista Aerosmith został pozwany przez Julię Holcomb, która zarzuca mu „dokonywanie rozmaitych przestępstw seksualnych i związane z nimi szkody psychiczne. Historia sięga 1973 roku – kobieta miała wówczas 16 lat, Tyler był dziewięć lat starszy.

Co ciekawe, Holcomb sugeruje, że kiedy Tyler dowiedział się o problemach w jej domu, przekonał rodziców nastolatki, by powierzyli jej ją pod opiekę.

To umożliwiło mu zabieranie mnie w trasy, gdzie wykorzystywał mnie seksualnie i odurzał alkoholem i narkotykami. Byłam wówczas zbyt słaba, by oprzeć się jego sławie, wpływom i pieniądzom. Zmusił mnie do tego, bym uwierzyła, że jesteśmy parą – wspomina kobieta.

Powódka informuje, że kiedy miała 17 lat, zaszła w ciążę z wokalistą Aerosmith, ale ten miał zmusić ją do aborcji. Kobieta przytacza w pozwie fragmenty autobiografii Stevena Tylera, który przyznał w niej, że spotykał się z nastolatką i że uzyskał prawo do opieki nad nią od jej rodziców.

Data złożenia pozwu nie jest przypadkowa. Na mocy kalifornijskiego prawa 1 stycznia sprawa zostałaby przedawniona.

Muzyk nie komentuje sytuacji.

Polecane

Share This