Wokalista brytyjskiego Years & Years apeluje o podpisanie petycji broniącej osoby LGBT w Polsce


2020.08.09

opublikował:

Wokalista brytyjskiego Years & Years apeluje o podpisanie petycji broniącej osoby LGBT w Polsce

Foto: P. Tarasewicz / CGM.PL

– Proszę przeczytajcie i podpiszcie tę petycję. Ma ona pomóc i chronić osoby LGBT w Polsce. Chodzi też o zmianę prawd osób LGBT. Kochany was Polsko – napisał wokalista na swoim Twitterze i przekierował fanów na stronę change.org

SPRAWDŹ TAKŻE: Dawid Podsiadło do córki prezydenta: „Kinga, taki ładny apel miałaś…”


Wezwijmy Unię Europejską do działania

Na stronie petycji czytamy:

Znieśmy obecne przepisy anty LGBT i chrońmy osoby LGBT w Polsce – wezwijmy UE do interwencji

Społeczność LGBT w Polsce cierpi w powodu homofobii podsycanej przez polityków, przywódców religijnych i świeckich, a brak praw ochronnych sprawia, że ludzie ci boją się o życie we własnym kraju. Domagamy się od polskiego rządu podjęcia działań przeciwko homofobii i uchwalenia przepisów, które chroniłyby osoby LGBT w szkołach, miejscach pracy i w społeczeństwie, a także zniesienia aktualnych przepisów homofobicznych i transfobicznych, takich jak „strefy wolne od LGBT” i proponowany „zakaz propagowania ideologii LGBT ”, która jest formą cenzury, podobnej do tej stosowanej w Rosji. Wzywamy również Unię Europejską do podjęcia działań i zaprzestania ignorowania naruszania praw człowieka, które mają miejsce w jej państwie członkowskim.

PRAWA LGBT TO PRAWA CZŁOWIEKA. NIE JESTEŚMY IDEOLOGIĄ, JESTEŚMY PRAWDZIWYMI LUDŹMI

Petycję podpisał już ponad 560 tysięcy osób. Możesz ją podpisać KLIKAJĄC TUTAJ.

SPRAWDŹ TAKŻE: Ralph Kamiński: „Jestem rozgoryczony tym, że niektórzy moi koledzy i koleżanki z podwórka muzycznego nie wspierają LGBT+”

Polecane

Share This