Wokalista Metalliki zadebiutuje na wielkim ekranie

James Hetfield przyjął rolę w filmie o seryjnym zabójcy.


2018.02.13

opublikował:

Wokalista Metalliki zadebiutuje na wielkim ekranie

foto: P. Tarasewicz

Frontman Metalliki otrzymał rolę „Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile”, filmie poświęconym seryjnemu mordercy Tedowi Bundy’emu, w którego wcieli się Zac Efron. Na ekranie zobaczymy ponadto m.in. Lily Collins, Johna Malkovicha, Jima Parsonsa i Haleya Joela Osmenta. Za kamerą stanie Joe Berlinger, który wcześniej reżyserował m.in. „Some Kind of Monsters”, film dokumentujący burzliwą pracę Metalliki nad albumem „St. Anger”. Zdjęcia do filmu ruszają 9 października.

Berlinger cieszy się faktu, iż Hetfield dołączył do obsady filmu. Wspominając pracę z muzykiem mówi o nim w samych superlatywach. – Spędziwszy z nim i resztą Metalliki setki godzin na planie, doświadczyłem z bliska jego charyzmy i silnej silnej osobowości. Wydało mi się naturalnym, będzie w stanie wnieść tę moc także do dramatycznej roli – pisze w oświadczeniu reżyser.  James wcieli się w rolę Bena Waywarda opisanego w scenariuszu jako „zasadniczy weteran patrolu autostrad w stanie Utah”.

Metallica jest obecnie w trasie promującej wydany w 2016 roku album „Hardwired… To Self-Destruct”. Od początku lutego muzycy koncertują w Europie, 28 kwietnia wystąpią w krakowskiej Tauron Arenie.

Polecane