Wołanie o pomoc w pośmiertnym singlu Aviciiego (wideo)


2019.04.11

opublikował:

Wołanie o pomoc w pośmiertnym singlu Aviciiego (wideo)

foto: mat. pras.

Zgodnie z niedawną zapowiedzią w sieci pojawił się pierwszy singiel zapowiadający planowany na czerwiec pośmiertny album Aviciiego. Na krążku zatytułowanym „Tim” znajdą się utwory, nad którymi artysta pracował niedługp przed śmiercią. Choć materiał był podobno prawie ukończony, wymagał ostatecznych szlifów, które już po śmierci artysty nadali mu Albin Nedler i Krisfoffer Fogelmark.

Wiemy już, że w jednym z premierowych utworów usłyszymy Chrisa Martina z Coldplay, ale to nie on pojawia się w singlu „SOS”. W pierwszej zapowiedzi krążka słyszymy Aloe Blacca. W kontekście tragicznych samobójczej śmierci szwedzkiego producenta sam tytuł utworu oraz padające w tekście słowa „Can you hear me? S.O.S. / Help me put my mind to rest” nabierają wyjątkowego znaczenia.

Avicii zmarł 20 kwietnia 2018 roku w stolicy Omanu Maskacie. Początkowo podejrzewano, że jego śmierć była związana z chorobą trzustki, z którą zmagał się producent, ale ostatecznie ustalono, że Tim Bergling odebrał sobie życie. Artysta cierpiał na depresję

Premierę albumu „Tim” zaplanowano na 6 czerwca.

Polecane

Share This