Woodkid ma Free Form Festival 2013


2013.02.12

opublikował:

Woodkid ma Free Form Festival 2013

Woodkid niezwykły wokalista, producent, performer i reżyser, szerzej znany jest jako utalentowany twórca teledysków m.in. Lany Del Rey (Wastin’ Time The Shoes, Born To Die i Blue Jeans, Take Care Drake`a), Rihanny czy Moby’m i Katy Perry.

Zadebiutował w marcu 2011 roku utworem Iron, do który sam stworzył porywający klip. Niezwykle malarski obraz w ciągu kilku miesięcy pobił rekordy popularność na Youtube.com, ponad 47 mln odsłon! Piosenka została wybrana za motyw przewodni traileru gry Assassin`s Creed: Revelations, zaś zainspirowany  jej tekstem, francuski Dior nazwała swoją kolekcję A Soldier On My Own! W październiku wspólnie z  Laną Del Rey, Woodkid zaprezentował Iron na żywo. Rok 2012 rozpoczął od prywatnego paryskiego show prosto z Wieży Eiffla, nadawanym na żywo na cały świat za pośrednictwem amerykańskiej platformy Noisey.com. W maju 2012 roku miała miejsce premiera drugiej EP-ki, Run Boy Run razem z teledyskiem do tytułowej piosenki, która była również sequelem utworu Iron.

I choć Woodkid stał się już gwiazdą to jego debiutancki album The Golden Age ukaże się dopiero w marcu tego roku. Na płytę składać się będzie 10 utworów, w tym m.in. przeboje Iron, Run Boy Run czy najnowszy I Love You, który miał premierę w lutym. Światową trasa koncertowa Woodkida rozpocznie się w kwietniu 2013 roku, w ramach której odwiedzi Polskę, goszcząc na FreeFormFestival! Artysta zaprezentuje niezwykłe widowisko, którego próbkę można było zobaczyć na filmie zarejestrowany jesienią ubiegłego roku w Paryskim Le Grand Rex.

FreeFormFestival

10 – 11 maja 2013

Soho Factory

Warszawa, ul. Mińska 25

Informacja o biletach wkrótce.

Polecane

Share This