Woodstock wraca w wielkim stylu – znamy line-up tegorocznej edycji

W 2019 mija 50 lat od pierwszego festiwalu.


2019.03.22

opublikował:

Woodstock wraca w wielkim stylu – znamy line-up tegorocznej edycji

foto: A. Rożej

W tym roku przypada 50. rocznica Woodstocku, festiwalu, który zapoczątkował erę wielkich plenerowych imprez. Festiwal wraca w okrągłą rocznicę z line-upem godnym swojego kultowego statusu. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 16-18 sierpnia i wystąpią na niej m.in. JAY-Z, The Killers, The Black Keys, Imagine Dragons, Chance the Rapper, Halsey, The Raconteurs i wielu innych. W line-upie nie zabraknie artystów, którzy wystąpili na oryginalnym Woodstocku – choćby Davida Crosby’ego i Carlosa Santany.

Tegoroczna edycja nie będzie pierwszą próbą reaktywowania Woodstocku. W 1994 roku wśród gwiazd znaleźli się m.in. Nine Inch Nails, Aphex Twin, Joe Cocker, The Cranberries, Red Hot Chili Peppers, Porno For Pyros Perry’ego Farrella i Bob Dylan. Pięć lat później na kolejnej odsłonie ikonicznej imprezy publiczność miała okazję zobaczyć choćby Moby’ego, Jamiroquai, Korna, The Offspring, Megadeth, Rage Against The Machine, Metallicę i ponownie Red Hotów.

Oryginalny festiwal w Woodstock odbył się w dniach 15-18 sierpnia 1969 roku. Jego najbardziej pamiętnym momentem był koncert Jimiego Hendriksa. Na scenie pojawili się wówczas m.in. Joe Cocker, Carlos Santana, Ten Years After, The Who czy Crosby, Stills, Nash & Young.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Woodstock (@woodstock)

Polecane