Worms Of Senses – „Space Between Us” (video)

Zobacz klip nowego zespołu muzyków Searching For Calm, 52umu i Natural Mystic


2013.04.07

opublikował:

Worms Of Senses – „Space Between Us” (video)

W zaledwie jeden zimowy dzień nagrany został debiutancki album Worms Of Senses a pierwszy singiel już w dniu premiery trafił do audycji „Offensywa” Piotra Stelmacha w radiowej Trójce. Trio buduje muzykę opartą głównie o gitary, ale nie stroni od elektroniki.

Twórczość Worms of Senses skoncentrowana na prostocie i piosenkowości, czasem miewa szorstkie momenty oraz improwizowany charakter. Wszyscy trzej muzycy tworzyli w grupie Natural Mystic i wywodzą stamtąd dub’ową pulsacje która ogrzewa przestrzenno-melancholijne zapędy Worms’ów. Gitarowy hałas oraz echa cold wave, jazzu, breakbeat’u oraz punka w muzyce „Robaków Zmysłów” są raczej przyprawami niż treścią całości. Gitarowe riffy przywodzą często na myśl lata 90-te. Wokalistą i gitarzystą jest Michał Maślak (Fair Weather Friends, Searching For Calm); perkusja i syntetyczne dźwięki – Robert Maślak (znany z debiutanckich płyt Searching For Calm i Natural Mystic), na basie gra Rafał Miciński (Natural Mystic, 52um).

Płyta, nagrana na żywo, jest w końcowej fazie produkcji. Już wkrótce można będzie usłyszeć Worms Of Senses (utwór Count On You) na składance „Sealesia”, tworzonej przez Marcina Babko z wydawnictwa Falami, które prezentuje najlepszych wykonawców ze Śląska i Zagłębia.

Zobaczcie klip do utworu „Space Between Us”:

Polecane