Wracają koncerty. Rząd otwiera też kina i teatry


2020.05.27

opublikował:

Wracają koncerty. Rząd otwiera też kina i teatry

Czas na kolejny etap odmrażania gospodarki i wreszcie dobre wieści dla instytucji kultury. Na dzisiejszej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki i minister kultury Piotr Gliński zapowiedzieli powrót koncertów plenerowych oraz otwarcie kin i teatrów. Oczywiście do „normalności” nadal nam daleko, ale pojawia się światełko w tunelu.

Do kin, teatrów i oper będziemy mogli wrócić już 6 czerwca. Minister Gliński zastrzegł jednak, że do dyspozycji będzie jedynie 50 procent miejsc, poinformował także o obowiązku noszenia maseczek w tych miejscach. Nadal zamknięte pozostaną dyskoteki i kluby. Od niedzieli będą dopuszczalne zgromadzenia na otwartym powietrzu, których liczba uczestników nie przekroczy 150 osób. Co ważne – do dopuszczonych zgromadzeń zaliczają się koncerty plenerowe, o ile oczywiście ktoś będzie zainteresowany zorganizowaniem pleneru na 150 osób.

Na koniec jeszcze jedna dobra wiadomość – od najbliższej soboty maseczki będziemy musieli nosić już tylko w pomieszczeniach, natomiast w przestrzeni otwartej nie będzie już takiego obowiązku.

Polecane


Share This