Wroc Love Fest


2009.06.18

opublikował:

Wroc Love Fest

Ojos de Brujo będzie gwiazdą tegorocznego festiwalu Wroc Love Fest, który odbędzie się 27 czerwca w stolicy Dolnego Śląska. Warto podkreślić, że będzie to pierwsza w naszym kraju wizyta gwiazdy „nuevo flamenco”.

Kolejna edycja Wroc Love Fest – imprezy będącej następcą Wroc Love Summer Stage – będzie miała miejsce na Wyspie Słodowej. Nad Odrę zawitają gwiazdy światowego formatu począwszy od etno, folk przez world music i reggae. W tej malowniczej scenerii położonej w samym sercu miasta, przez dwa dni będziemy mieli okazję dać się poprowadzić w rozmaite zakątki świata i za pośrednictwem zaproszonych artystów poznać różne kultury.

Od godziny 14.00 wystąpią kolejno:

NATURAL DREAD KILLAZ, OSZIBARACK, MIKROMUSIC, PSIO CREW, OJOS DE BRUJO

Artystów z polskimi korzeniami reprezentować będą: NATURAL DREAD KILLAZ, uznana w środowisku i doceniana przez fanów wrocławska kapela, grająca muzyke reggea i dancehall, alternatywny, nominowany do tegorocznych Fryderyków i Superjedynkek OSZIBARAK, grający mix tripp hopu i jazzu MIKROMUSIC

oraz PSIO CREW, wybuchowa mieszanka polskiego folkloru z nowoczesnymi rytmami, czyli góralskie przyśpiewki, tańce, break-dance i beat-box najwyższej próby.

Hiszpańska formacja Ojos de Brujo, czyli po naszemu „Oczy Czarodzieja”, działa aktywnie od połowy lat 90. Ojos de Brujo często nazywani są przedstawicielami `nuevo flamenco`. Za tym niezwykle chwytliwym frazesem kryje się jednak wybuchowa mieszanka gatunków, w której nakładają się na siebie wpływy flamenco, rumby, hip hopu oraz dubu. Wszystko to zagrane jest każdorazowo z niezwykłą energią i niepodważalną charyzmą. Podczas tras koncertowych muzykom towarzyszy para tancerzy flamenco oraz rozbudowana sekcja dęta, dzięki czemu każdy ich występ staje się prawdziwą muzyczno-taneczną fiestą.

W ciągu ostatniej dekady „Oczom Czarodzieja” udało się zebrać wierną rzeszę fanów oraz zasłużyć na największe muzyczne wyróżnienia (BBC Radio Awards for World Music „Best European Act” w roku 2004, nagroda Grammy w kategorii Latino w roku 2007).

Najnowszy album Barcelończyków jeszcze zabrzmieć ma rumbą katalońską (czyli tak, jak wszystkie poprzednie dokonania zespołu), ale ustępując dotychczasowej fascynacji hip hopem. Do starych, gitarowych patentów dołączą rytmy karaibskie, smakowite sekcje dęte i fortepian.

bilety: 15 zł – przedsprzedaż, 20 zł – w dniu koncertu

Do nabycia w Klubie Muzycznym Łykend, Klubie Muzycznym Alive, w sieciach salonów EMPiK oraz na www.wrockfest.pl

Polecane