WROCK For Freedom


2009.06.04

opublikował:

WROCK For Freedom

Zaledwie kilka dni dzieli nas od rozpoczęcia trzeciej edycji niezależnego festiwalu wROCK For Freedom 2009. 6 i 7 czerwca 2009 roku na Wyspie Słodowej we Wrocławiu pod hasłem „Przełomowe zespoły XX-lecia” odbędzie się absolutnie wyjątkowa impreza! 20 lat temu po przełomowych wydarzeniach w Polsce przyszedł czas na przełomy w muzyce. W otwierającej się na Zachód w naszym kraju zaczęli pojawiać się wykonawcy bezbłędnie chwytający ducha czasu i dający słuchaczom poczucie nieograniczonej przestrzeni i wolności. Hey i Acid Drinkers w niepowtarzalny sposób zaadoptowali energię grunge i metalu, a zespół Raz Dwa Trzy udowodnił, że sterowana dotąd kultura studencka może zaowocować unikalnym brzmieniem i prawdziwą poezją. Chłopcy z Myslovitz wyciągnęli jedyne w swoim rodzaju wnioski z eksplozji brytyjskiego, gitarowego popu, a kierowane przez charyzmatycznego, krakowskiego poetę Świetliki hipnotyzowały odbiorców, nasycając wątłe ciało poetyckiej piosenki duchem amerykańskiego rocka awangardowego. Po nich przyszli młodsi, nadając pojęciu niezależnej kultury nowe znaczenia – Fisz i Emade wraz z L.U.C-em podnieśli IQ rodzimego hip-hopu, a EastWest Rockers i kolektyw Masala bez obciachu i zbędnych obciążeń interpretowali najnowsze odcienie reggae, dancehall i world music. Miłośnicy cięższych brzmień otoczyli swoistym kultem zespół Coma, a zwłaszcza jego przywódcę, irytującego i intrygującego zarazem Piotra Roguckiego. Zwolennicy post rockowej i punkowej energii gromadzili się na koncertach Pogodno. Oprócz gwiazd na festiwalowej scenie zaprezentuje się również laureat wrocławskiego przeglądu zespołów rockowych wRock 2009.

Tradycyjnie podczas imprezy zamanifestujemy solidarność ze wszystkimi uciskanymi ludźmi na całym świecie, przede wszystkim z obywatelami Białorusi i Tybetu, którzy codziennie walczą o wolność. Na tej imprezie nie może zabraknąć nikogo, kto w swoim życiu kieruje się wspólnymi dla wszystkich, najwyższymi wartościami.

Festiwal wROCK For Freedom jest imprezą całkowicie niezależną, niezwiązaną z oficjalnymi obchodami i finansowaną wyłącznie z wpływów biletów.

Kupując bilet, wspierasz kulturę niezależną!

Karnety w cenach: 30 zł – promocja do 8 maja, 40 – przedsprzedaż, 50 – w dniu koncertu

Bilety jednodniowe: 25 zł – promocja do 8 maja, 35 – przedsprzedaż, 45 – w dniu koncertu.

Bilety do nabycia w sieciach salonów EMPiK na terenie całego kraju.

6.06 – Sobota:

MYSLOVITZ

HEY

RAZ, DWA, TRZY

POGODNO

ŚWIETLIKI

7.06 – Niedziela:

ACID DRINKERS

COMA

FISZ EMADE

MASALA

L.U.C – PLANET LUC

EAST WEST ROCKERS

Więcej informacji na: http://www.lionstage.com/

Polecane

Share This