Wrocław Hip Hop Festival oraz One Love Music Festival powracają do Hali Stulecia


2021.10.29

opublikował:

Wrocław Hip Hop Festival oraz One Love Music Festival powracają do Hali Stulecia

fot. Dagmara Szewczuk @dagsoon

W listopadzie do Hali Stulecia powrócą dobrze znane wrocławskie festiwale. Przed nami spora dawka polskiego rapu oraz wybuchowa mieszanka reggae, soul, drum’n’bass i nie tylko.

Wrocław Hip Hop Festival i One Love Music Festival na stałe wpisały się w jesienny kalendarz wrocławskich wydarzeń muzycznych. Po rocznej przerwie organizatorzy powracają z programem, który na pewno usatysfakcjonuje fanów polskiego rapu oraz amatorów muzyki spod znaku m.in.: reggae, soul, world music, jungle oraz drum’n’bass.

Wrocław Hip Hop Festival od początku istnienia stawiał na najgorętsze i najbardziej szanowane ksywki na polskiej scenie hiphopowej, nie zapominając także o młodych, świetnie zapowiadających się raperach. Po czasie część artystów na stałe wpisała się w line-up, a ich rokroczny powrót na imponującą scenę w Hali Stulecia niezmiennie budzi emocje fanów polskiej rap gry. W tym roku wrocławskie święto hip-hopu przypada na 19 listopada, a wśród zapowiedzianych artystów znaleźli się m.in.: Paluch, O.S.T.R., Białas, Guzior, OIO (OKI, Otsochodzi, Young Igi), KęKę, Sarius, Malik Montana oraz Kukon.

Dzień później odbędzie się One Love Music Festival, który na przestrzeni kilku ostatnich lat jeszcze bardziej otworzył się na nowe gatunki muzyczne, choć dotychczas kojarzony był głównie z nurtem muzyki reggae. Organizatorzy dojrzeli szanse we wprowadzeniu do oferty muzyki elektronicznej, z naciskiem na drum’n’bass – już w 2018 roku hitem okazała się scena Hospitality (brytyjskiej wytwórni Hospital Records), na której zaprezentowali się m.in. High Contrast i London Elektricity. W tym roku drumową reprezentację tworzą Metrik, Friction oraz Pendulum (dj set). Do Wrocławia powróci także Nneka, nigeryjska wokalistka znana ze swojego eklektycznego podejścia do tworzenia muzyki. Jednym z najbardziej energetycznych koncertów z pewnością będzie występ Grubsona, który niedawno świętował 12 lat od wypuszczenia swojego największego hitu „Na szczycie”. Zaskoczeniem może być zaproszenie do line-upu Krzysztofa Zalewskiego, Bitaminy czy składu KARAŚ/ROGUCKI, ale twórcy festiwalu stawiają po prostu na dobrą muzykę i powoli zacierają granice, które miałyby wyznaczać poruszanie się tylko w jednym określonym stylu muzycznym.

Do końca października bilety na każdą z imprez można nabyć w promocyjnej cenie 119 złotych. Istnieje także możliwość zakupu biletów VIP oraz karnetu na oba wydarzenia.

Wrocław Hip Hop Festival (19 listopada): Paluch, O.S.T.R., Białas, Guzior, OIO, KęKę, Sarius, Malik Montana, Kukon, Chivas, Dżej, DJ Soina.

One Love Music Festival (20 listopada): Pendulum dj set, Nneka, Krzysztof Zalewski, Grubson, Friction, Metrik, Zamilska, Bitamina, KARAŚ/ROGUCKI, Smolik/Kev Fox, Gutek, Bas Tajpan feat. Kłak & DJ Hopbeat.

Bilety: www.onelove.pl, www.hiphopfestival.pl.

Polecane

Share This