Wrocław już wie, Katowice dowiedzą się dziś


2012.06.01

opublikował:

Wrocław już wie, Katowice dowiedzą się dziś

Sekretna lokalizacja wrocławskiego koncertu odtajniona! W czwartkowe popołudnie historyczna zajezdnia autobusowa na ulicy Grabiszyńskiej stała się przestrzenią muzyczną dla Tajnego Koncertu Red Bull Tourbus. Blisko 600 fanów Vavamuffin bawiło się przy dźwiękach jednego z najbardziej cenionych polskich zespołów reggae.

Zajezdnia autobusowa przy ulicy Grabiszyńskiej to legendarne miejsce na wrocławskiej mapie miasta. Znana między innymi ze strajku Solidarności lokalizacja, tym razem w swych murach ugościła wyjątkowy koncert. Dolnośląska publiczność solidarnie i entuzjastycznie bawiła się w tym miejscu przy dźwiękach znanego kolektywu reggae.

 

Na to wydarzenie nie można było kupić biletu – szczęśliwcy, którym udało się zdobyć wejściówkę w konkursie radiowym, do ostatniej chwili nie wiedzieli, gdzie odbędzie się koncert. Rzesze fanów zgromadziły się na Placu Teatralnym, by stamtąd udać się w niewiadomą im lokalizację. Ku ogólnemu zaskoczeniu okazało się, że miejscem destynacji jest czynna zajezdnia autobusowa przy ulicy Grabiszyńskiej.

Nim na mobilnej scenie muzycznej Red Bull Tourbus pojawiła się gwiazda wieczoru, publiczność rozgrzewał zespół Power Of Trinity – laureat konkursu Rytmy Młodych. Punktualnie o dziewiątej na dach autobusu weszli członkowie ekipy Vavamuffin wywołując tym samym gromki aplauz zgromadzonych. Wrocławianie wraz z zespołem śpiewali teksty takich piosenek jak: „Babilon da bandit”, „Paramonov”, czy „Hooligan Rootz”.

Red Bull Tourbus Tajne Koncerty to cykl trzech muzycznych wydarzeń, które odbywają się w wyjątkowych, nietuzinkowych lokalizacjach, a publiczność poznaje miejsce koncertu na chwilę przed jego rozpoczęciem. Zaskakujące, industrialne tereny zamienione na jeden dzień w przestrzenie koncertowe, muzyka w murach niedostępnych wcześniej obiektów –  to tylko niektóre znamiona Tajnych Koncertów Red Bull Tourbus.

Już dziś (1 czerwca) odbędzie się trzeci i ostatni przystanek Red Bull Tourbus i Vavamuffin. Mobilna scena na dachu autobusu w Dniu Dziecka dotrze do Katowic.

Red Bull Tourbus to mobilna scena muzyczna umieszczona na dachu przerobionego autobusu, która czwarty rok z rzędu przemierza Polskę i prezentuje jeszcze nieodkryte talenty w towarzystwie wielkich nazwisk. W tym roku ponownie Red Bull Tourbus połączył siły z Festiwalem Jarocin, w ramach konkurs – Red Bull Tourbus Rytmy Młodych. Na przełomie maja i czerwca wraz z zespołem Vavamuffin i ich tajnymi koncertami – Red Bull Tourbus odwiedzi trzy miasta: 29 maja – Poznań, 31 maja – Wrocław oraz 1 czerwca – Katowice. Unikalność tego projektu to nie tylko występ jednego z najbardziej cenionych polskich kolektywów reggae, ale również lokalizacje, które – aż do momentu dotarcia publiczności na koncert – pozostają niespodzianką!

Polecane

Share This