Wrocław ponownie będzie bił Gitarowy Rekord Guinnessa


2015.03.25

opublikował:

Wrocław ponownie będzie bił Gitarowy Rekord Guinnessa

=1 maja, jak co roku, tysiące gitarzystów spotka się we Wrocławiu, by kolejny raz podjąć próbę pobicia Gitarowego Rekordu Guinnessa, który stał się już wizytówką Wrocławia w całej Europie. Tradycyjnie „Hey Joe” Jimiego Hendrixa zabrzmi mocą tysięcy gitar, a pierwszymi gwiazdami. Każdego roku uczestników próby bicia rekordu wspierają gwiazdy muzyki. Tym razem nie będzie inaczej.

To już 13 podejście do rekordu, ale najwyższe światowe wyniki od lat należą do Wrocławia. Rok temu znów się udało i na wrocławskim Rynku wspólnie zagrały 7344 gitary. Pamiętajmy, że wystarczy tylko jedna gitara więcej, by tym razem znów przejść do historii. Największą gitarową orkiestrę na świecie poprowadzi, jak co roku, pomysłodawca imprezy, Leszek Cichoński.

Do tegorocznego rekordu przyłączy się The Gipsy Kings Family Reunited, jedna z najbardziej gitarowych rodzin naszych czasów. Początek pokoleniom wybitnych muzyków dał José Reyes, legenda flamenco. W latach sześćdziesiątych, jego duet z genialnym Manitas de Plata zawojował międzynarodową publiczność. Zyskali uznanie najważniejszych artystów epoki i tworzyli ze sławami, takimi jak chociażby Salwador Dali. Synowie José, bracia Reyes, w tłumaczeniu Królowie, są założycielami legendarnego zespołu Gipsy Kings.

Dziś, muzyczną schedę po twórcach hitów takich jak „Bamboleo” i „Djobi Djoba” przejmuje najmłodsze pokolenie. Pod batutą Pablo Reyesa, jednego z braci-założycieli Gipsy Kings, na wrocławskim Festiwalu Thanks Jimi wystąpi The Gipsy Kings Family Reunited.

Ich przyjazd do Wrocławia to niesamowite wydarzenie, bo w skład grupy wchodzą najwybitniejsi artyści romskiej sceny muzycznej i prawdziwi mistrzowie gitarowego grania. W ruch pójdą hiszpańskie gitary i będzie szansa, by nie tylko podziwiać kunszt wirtuozerskiej gry, ale i samemu poczuć doskonałą atmosferę gitarowej fiesty.

 

Gitarowy Rekord Guinnessa we Wrocławiu adresowany jest do szerokiej publiczności, zarówno młodzieży, jak i rodzin z dziećmi. Organizatorom zależy na jak największym uczestnictwie miłośników najwspanialszego instrumentu świata – gitary.

Wkrótce poznamy kolejne gitarowe gwiazdy, które wystąpią 1 maja we Wrocławiu podczas Thanks Jimi Festival 2015.

Polecane

Share This