Wspólny koncert The Sounds i Matt Kim


2009.12.08

opublikował:

Wspólny koncert The Sounds i Matt Kim

Będzie wspólny koncert The Sounds oraz Matt Kim! Zespoły wystąpią w ramach Poznań Alternative Fest w środę 9 grudnia w poznańskim Eskulapie o godzinie 20:00! Można nadal nabywać bilety na ten niezwykły koncert – są dostępne w poznańskich punktach: CIM, Rock Long Luck, Carton Shop oraz na ticketpro.pl, eventim.pl, ticketonline.pl oraz bilety24.pl. Przypomnijmy, iż dzień wcześniej (wtorek, 8 grudnia) obie formacje zagrają w warszawskiej Stodole w roli gości specjalnych podczas występu Gogol Bordello.

The Sounds to szwedzka, niezwykle popularna w USA, formacja porównywana z legendarnym zespołem Blondie czy nie mniej wpływowymi The Cars. Istniejącej od 10 lat grupie The Sounds lideruje zjawiskowa Maja Ivarsson obdarzona jednym z najlepszych głosów na szwedzkiej scenie alternatywnej. W ramach promocji trzeciej płyty „Crossing The Rubicon” The Sounds wystąpili jako support na amerykańskiej trasie No Doubt z Gwen Stefani. Najnowszy, trzeci w dyskografii, krążek został nagrany z gościnnym udziałem między innymi gitarzysty Smashing Pumpkins – Jamesem Iha. The Sounds mają na swoim koncie występy u boku takich kapel jak Panic At The Disco, Foo Fighters, The Strokes czy Mando Diao.

Matt And Kim to duet powstały w 2004 roku na nowojorskim Brooklynie. Tworzą go Matt Johnson (wokale/klawisze) oraz Kim Schifino (perkusja/wokale). Ich debiutancka płyta zatytułowana tak jak zespół ukazała się w 2006 roku i zyskała bardzo pozytywne recenzje, między innymi na najważniejszej stronie internetowej poświęconej muzycznej amerykańskiej alternatywie czyli na Pitchfork Media (bardzo wysoka ocena 7.5/10).

W styczniu 2009 duet wydał krążek numer dwa w dyskografii – „Grand”. Album, nagrany w całości w domu w Vermont w którym dorastał Matt, jest doskonałym wyrazem filozofii Do It Yourself wyznawanej przez zespół, a także przykładem ewolucji brzmienia ku bardziej dojrzałym i mniej młodzieżowym dźwiękom. To wciąż jednak synth-punk na bardzo wysokim poziomie – jak ponownie orzekł dziennikarz Pitchfork Media.

Polecane

Share This