Współzałożycielka Destiny’s Child wkurzona, że nikt o niej nie pamięta


2016.10.13

opublikował:

Współzałożycielka Destiny’s Child wkurzona, że nikt o niej nie pamięta

Kto wchodził w skład Destiny’s Child? Beyonce i Kelly Rowland – to najczęściej spotykane odpowiedzi. Część fanów wskaże pewnie jeszcze Michelle Williams, która śpiewała w zespole od 2000 roku do zakończenia działalności sześć lat później.

Mało kto jednak pamięta, że na początku XXI wieku w grupie występowała niejaka Farrah Franklin, a w latach 90. DC tworzyły także LeToya Luckett oraz LaTavia Roberson. O ile LeToyę można jeszcze kojarzyć z dwóch solowych krążków, o tyle Roberson jest już dla wielu zupełnie anonimowa. Wprawdzie po rozpadzie DC założyła z Luckett zespół Anjel, ale dziewczynom nie udało się wydać debiutanckiego krążka.

Nic więc dziwnego, że gdy na Twitterze wokalistka podziękowała za wsparcie fanom Destiny’s Child, została zasypana złośliwymi pytaniami w rodzaju: „a kim ty w ogóle jesteś?”. Roberson cierpliwie jednak odpowiadała: „LaTavia Marie Roberson, założycielka GRUPY-IKONY Destiny’s Child”. Słuchacze jednak nie ustępowali: „A nie śpiewałaś tam przypadkiem przez jakieś pięć minut? Nie stawiaj siebie obok pozostałych dziewczyn”. Roberson na to: „Byłam tam wystarczająco długo, by zdobyć dwie nagrody Grammy [za wkład w hit „Say My Name” – red.]”.

Sprzeczka trwała przez dłuższą chwilę. Padły zarzuty, że Roberson rzadko kiedy była główną wokalistką. „Nie było to potrzebne. Wystarczyło, że komponowałam”, napisała coraz bardziej zirytowana Roberson, dołączając hasztag #tantiemy.

A czy Wy pamiętacie Roberson? Jej partie wokalne można usłyszeć na „The Writing’s On The Wall” (1999), jednym z najlepiej sprzedających się żeńskich krążków w historii. Możecie ją kojarzyć z głównych partii w takich utworach jak „Sweet Sixteen” i „Where’d You Go”.

 

Polecane

Share This