WSZ: “Doda chce na tej tragedii upiec własną pieczeń”

Wujek Samo Zło krytykuje inicjatywę Dody i udział raperów w niej.


2019.01.23

opublikował:

WSZ: “Doda chce na tej tragedii upiec własną pieczeń”

fot. P. Tarasewicz

Doda wciąż pracuje nad organizacją koncertu “Artyści przeciw nienawiści”, który ma być głosem środowiska w sprawie tragicznych wydarzeń w Gdańsku, hejtu w sieci i zaostrzenia języka debaty publicznej. Z racji na fakt, iż wśród osób deklarujących chęć udziału w projekcie znaleźli się m.in. Quebonafide, VNM i W.E.N.A., temat pojawił się także w nowym odcinku CGM Rap Podcastu.

Wydaje mi się, że Doda chce upiec swoją pieczeń na tej tragedii, organizując koncert przeciw nienawiści. To mi bardzo nie pasuje, bo Doda moim zdaniem sama bardzo często posługiwała się takim ostrym językiem, a teraz organizuje koncert przeciw nienawiści i zaprasza artystów do współpracy – komentuje inicjatywę Dody WSZ. – Zauważyłem, że nawet paru hip-hopowych artystów zgłosiło się do tego. Dla mnie to jest słabe – dodaje.

W podobnym tonie co Wujek Samo Zło wypowiadał się Eldo, który w felietonie dla serwisu Weszło pisał: – Takie zachowanie budzi we mnie obrzydzenie. Jest wstrętną próbą przeniesienia zainteresowania na siebie i wykorzystania tragedii dla własnej promocji. Za każdym razem, kiedy różnego rodzaju twórcy zaczynają takie apele, dzwoni mi dzwonek ostrzegawczy. Mało we mnie wiary w autentyczność takich akcji i mało we mnie wiary w to, że właśnie Doda ma dla nas receptę.

Polecane