Wszystko co powinieneś wiedzieć o Przystanku Woodstock


2013.07.29

opublikował:

Wszystko co powinieneś wiedzieć o Przystanku Woodstock

Przystanek Woodstock na szczęście kompletnie wymknął się z ram klasycznego rockowego festiwalu. – zauważył Jurek Owsiak – To nie tylko scena z muzykami robi ten Festiwal, ale wszystko, co wokół sceny ma miejsce. Ogromna ilość aktywności, charakter gigantycznej przyjacielskiej prywatki, wzajemne zaufanie to główna kreacja tego zdarzenia, które tak wielu obserwatorów wbija w ziemię, czyniąc trudnym do wyjaśnienia wszystko, co na Przystanku się dzieje. – dodaje.


 

Bądźcie wszędzie, poczujcie, jak każdy z elementów tego Festiwalu jest przygotowany, z jakim ogromnym wysiłkiem, ale też z jaką radością i przyjemnością po stronie wszystkich, którzy włożyli w Festiwal swoją pracę.

 

A Burmistrz Kostrzyna kwituje – Świat nie zna podobnej Orkiestry i podobnej widowni. – i coś w tym jest.


 

Od lat regularnie jestem na Woodstocku i pomagam jak umiem. I co roku dostaję masę pytań „od tych, co pierwszy raz”. Dlatego w tym roku, z pomocą ludzi z Fundacji przygotowaliśmy dla wszystkich poniższy niezbędnik.


 

W pierwszej części znajdziecie garść podstawowych informacji przede wszystkim o dokładnym line-upie każdej ze scen i o wszystkich artystach, których będziecie mogli zobaczyć na Przystanku Woodstock 2013.


 

W kolejnych częściach znajdziecie szczegółowe informacje o wszystkich, ale to wszystkich!, pozamuzycznych aktywnościach na Przystanku, a w szczególności o ASP i jej gościach, o organizacjach pozarządowych oraz wszystkie praktyczne informacje typu „jak żyć? i jak wrócić (szczegółowe rozkłady jazdy PKP).


 

Służbom prasowym Fundacji i Przystanku dziękuję za pomoc w zebraniu wszystkich informacji w jednym miejscu.


Artur R.

Czym jest Przystanek Woodstock?

Przystanek Woodstock to coroczny, niebiletowany, organizowany na początku sierpnia ogromny festiwal muzyczny. „Ogromny” to nie puste słowo. Od kilku lat na kolejne edycje festiwalu przyjeżdża kilkaset tysięcy ludzi, a w rekordowym roku 2012 liczba uczestników przekroczyła 600 tys. „Polski Woodstock” organizowany jest w Kostrzynie nad Odrą, na polsko-niemieckiej granicy, zaledwie 90 kilometrów od Berlina.

Organizatorem Festiwalu jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która tym wspaniałym wydarzeniem muzycznym chce podziękować wszystkim wolontariuszom i ludziom wspierającym styczniowy Finał WOŚP. Na każdym Przystanku Woodstock występuje kilkadziesiąt zespołów z Polski i świata. Oprócz gwiazd festiwalu na głównej scenie występują także laureaci muzycznych eliminacji, rokrocznie organizowanych przez internetowy portal Fabryka Zespołów.

Na Przystanku Woodstock usłyszeć można bardzo różnorodną muzykę, reprezentującą wiele krajów i wiele gatunków. Jesteśmy otwarci na wszystko, co podoba się naszej publiczności – publiczność ma zresztą duży wpływ na to, kto zagra.

Od lat staramy się ulepszać i usprawniać Przystanek Woodstock, tak by był miejscem przyjaznym dla wszystkich kochających muzykę i by czas na nim spędzony był jak najprzyjemniejszy. Dlatego z roku na rok wprowadzaliśmy nowe udogodnienia. Skończyła się gotówka? Nie ma problemu. Na terenie Przystanku zawsze znaleźć można bankomaty. Ktoś z Twojego grona nie ma powrotnego biletu na pociąg? Nie trzeba iść aż na stację, bo kasy biletowe PKP „przyszły do nas”. A może chcesz wysłać rodzicom pocztówkę z Najpiękniejszego Festiwalu Świata? Możesz to zrobić na woodstockowej poczcie.

A może zamiast pisać, wolicie dużo dzwonić? Dla wygody Woodstockowiczów nasz sponsor PLAY wprowadził na terenie festiwalu możliwość wykonywania darmowych rozmów. A zakupy? Po nie również nie trzeba już chodzić do oddalonego centrum Kostrzyna. Na terenie Przystanku Woodstock co roku wyrasta zupełnie niezwykły LIDL, który oferuje najbardziej potrzebne na festiwalu produkty w krajowych cenach.

Nagłośnienie Dużej Sceny

– 10 tysięcy WAT na stronę

– nagłośnienie zapewnia firma FOTIS-SOUND

Oświetlenie i multimedia Dużej Sceny

– 800 punktów świetlnych

– waga oświetlenia – 30 ton

– duże telebimy po obu stronach sceny – 10 x 5 m

– telebim obok Sceny Folkowej, na którym, oprócz koncertów ze sceny Folkowej, będzie można także oglądać spotkania na ASP

– 22-metrowe wieże na których zainstalowany jest sprzęt nagłośnieniowy i oświetleniowy. Dzięki nim nie trzeba wychodzić z namiotów, by komfortowo oglądać koncerty

– oświetlenie i multimedia zapewnia firma TRIAS

Duża Scena

– to jedna z największych scen świata!

– szerokość – 62 m

– głębokość – 16 m

– wysokość – 16 m

– czas potrzebny na wybudowanie tej ogromnej konstrukcji to 2 tygodnie. Demontaż przebiega znacznie szybciej – zaledwie kilka dni!

– scenę buduje firma QUATTRO

Ponadto na festiwalu wykorzystujemy:

– 1000 kabin toaletowych

– 7,7 kilometrów ogrodzenia

– 11 kontenerów sanitarnych dla zaplecza festiwalu

– 97 modułów kontenerów biurowych (dla osób pracujących przy obsłudze festiwalu)

Z punktu widzenia artysty

Na Przystanku Woodstock przykładamy ogromną wagę do bezpieczeństwa, dobrego samopoczucia i ogólnego zadowolenia naszych artystów. Muzycy mają do dyspozycji wygodne, klimatyzowane garderoby, w których mogą schronić się przed męczącymi warunkami atmosferycznymi i ciekawskimi fanami. Garderoby znajdują się niedaleko sceny, na ładnym, zalesionym terenie. Każdym zespołem zajmuje się specjalnie do tego wyznaczony członek Pokojowego Patrolu. Nasza flota samochodowa jest wciąż w pogotowiu, by w razie potrzeby przewieźć zespół do hotelu.

Woodstockowe sceny

Woodstock jest ogromnym przedsięwzięciem, które co roku przyciąga setki tysięcy fanów muzyki. Gdy przyjedziecie już na miejsce, macie do wyboru koncerty na jednej z trzech festiwalowych scen:

– Największe odbywają się na głównej scenie, zwanej także Dużą Sceną. To ona stanowi serce naszego festiwalu. To na niej Przystanek Woodstock jest otwierany i na niej się kończy. To tam najczęściej możecie zobaczyć Jurka Owsiaka. To tam grają największe gwiazdy.

– Druga co do wielkości scena to Scena Folkowa. Scena kusi nieco inną estetyką muzyczną, ale podobnie jak Duża Scena, gwarantuje niezapomniane emocje koncertowe. Trzeciego dnia prezentują się tam rockowe zespoły związane z eliminacjami do Przystanku Woodstock!

– Trzecia, najmniejsza scena Przystanku Woodstock znajduje się w namiocie w Pokojowej Wiosce Kryszny.

Bardzo dbamy o to, by wszystkie nasze sceny były wyposażone w najnowocześniejszy i profesjonalny sprzęt. Stosowanie najnowszych rozwiązań nie tylko zapewnia publiczności najlepszą jakość dźwięku i oświetlenia, nie tylko poprawia komfort pracy artystów, ale także przyczynia się do wzrostu bezpieczeństwa.

Tradycje Przystanku Woodstock

Przystanek Woodstock to jeden z najstarszych obecnie festiwali w Polsce. Od czasów naszego pierwszego festiwalowego spotkania (1995 r.) nastąpiło bardzo wiele zmian, ale woodstockowym tradycjom pozostajemy wierni. Oto najważniejsze z nich:

– Kąpiele błotne – prawdziwy Woodstockowicz musi choć raz potaplać się w festiwalowym błocie. Specjalny błotny „Grzybek” znajduje się przy samej scenie, by błotne harce można było połączyć ze słuchaniem najlepszych koncertów.

– Imprezy sportowe – na Przystanku Woodstock promujemy nie tylko dobrą muzykę, ale także sport. Nasze coroczne zawody w różnych, czasem eksperymentalnych dyscyplinach cieszą się ogromną popularnością.

– Sto lat – pieśń, którą znają wszyscy Polacy. Zwykle śpiewa się ją podczas urodzin i imienin, ale na Przystanku Woodstock nierzadko tłum spontanicznie wybucha gromkim śpiewem na cześć któregoś z zespołów lub samego Jurka.

– Złoty Bączek – ta tradycja świetnie wpisuje się w naszą filozofię, zgodnie z którą publiczność powinna być jak najbardziej zaangażowana w organizację imprezy. Złoty Bączek to internetowy plebiscyt, w którym publiczność sama decyduje, który koncert z danego roku był najlepszy. Zwycięzca Bączka dostaje ponowne zaproszenie na Przystanek Woodstock.

– Wioska motocyklowa – wydzielana co roku na woodstockowym polu przestrzeń przeznaczona dla tych, którzy nie wyobrażają sobie podróży na festiwal inaczej niż na motocyklu.

– Bungee – Wieża do skoków stoi niedaleko Dużej Sceny. Już sam wjazd na jej szczyt i możliwość zobaczenia Przystanku z góry to niesamowite emocje. A potem skok w dół, w kierunku morza ludzi… To propozycja dla odważnych!

Karta zbliżeniowa MasterCard PayPass

Na Przystanku Woodstock będziecie mogli płacić kartami zbliżeniowymi MasterCard® PayPass. MasterCard PayPass, partner Przystanku Woodstock, po raz drugi w tym roku będzie oficjalnym środkiem płatniczym podczas festiwalu. Dzięki zbliżeniowej technologii MasterCard PayPass łatwo, szybko i wygodnie zapłacicie za wszystkie zakupy, niezależnie od kwoty, bez konieczności oddawania karty sprzedawcy. To najwygodniejszy sposób płacenia podczas festiwalu jak i poza nim. Więcej informacji na temat technologii MasterCard PayPass oraz punktów akceptacji znajdziesz na stronie www.paypass.pl.

Woodstockowa karta Pekao MasterCard PayPass
 to unikatowa karta prepaid Banku Pekao SA, którą każdy uczestnik festiwalu może otrzymać szybko i bez podpisywania żadnych umów. Karta prepaid z technologią zbliżeniową PayPass to najwygodniejszy sposób płacenia podczas festiwalu, jak i poza nim. Dzięki niej wspierasz działalność Fundacji WOŚP!

Więcej na www.pekao.com.pl/woodstock.

Przystanek Woodstock w Twoim smartfonie

Dzięki wsparciu Play i CocoLab.pl Przystanek przywita Was najładniejszą i najbardziej zaawansowaną festiwalową aplikacją mobilną jaką widział świat.
Są alarmy przypominające o koncercie, jest mapa na której oznaczacie miejsce swojego namiotu i jest cała masa innych ułatwień. Od teraz zawsze pod ręką macie wskazówkę co, gdzie i kiedy.

Aplikacji szukacie w App Store i Google Play.

Rozkład jazdy


Duża Scena


Czwartek, 1 sierpnia

15:00 – ROZPOCZĘCIE FESTIWALU, ORKIESTRA ZESPOŁU PIEŚNI I TAŃCA MAZOWSZE (PL)

15:10 – KAMIL BEDNAREK (PL)

16:20 – OFFENSYWA (PL)

17:15 – ATARI TEENAGE RIOT (GER)

18:30 – BIG CYC (PL)

19:50 – THIRD WORLD (JAM/USA)

21:10 – ENTER SHIKARI (GB)

22:40 – UGLY KID JOE (USA)

00:10 – GOORAL & MAZOWSZE (PL)

01:30 – HAPPYSAD – zwycięzca Złotego Bączka Dużej Sceny (PL)

Piątek, 2 sierpnia

15:00 – CHASSIS (PL)

15:50 – THE TOOBES (BL)

16:40 – JAMMM CHYBA ŚCIEBIE / ŁOWCY.BAND (PL)

17:45 – DEATH BY CHOCOLATE, „MUSEXPO 2013” (CH)

18:50 – MECH (PL)

20:10 – FARBEN LEHRE i goście „PUNK ROCK PROJECT” (PL)

21:40 – DANKO JONES (CAN)

23:10 – ANTHRAX (USA)

00:40 – EMIR KUSTURICA & THE NO SMOKING ORCHESTRA (SRB)

02:00 – MARIA PESZEK (PL)

Sobota, 3 sierpnia – dzień ALLEGRO

15:00 – AMETRIA (PL)

15:55 – CLOCK MACHINE (PL)

16:50 – KABANOS – zwycięzca Złotego Bączka Małej Sceny (PL)

17.50 – THESE REIGNING DAYS, „MUSEXPO 2013” (GB)

19:05 – HUNTER „METAL PROJECT” (PL)

20:25 – LENINGRAD (RUS)

21:55 – SOJA (USA)

23:25 – KAISER CHIEFS (GB)

00:45 – KIRIL DŻAJKOVSKI (REP. MAC.)

KAMIL BEDNAREK (czwartek, 1 sierpnia, godz. 15:10)

W 2008 roku wraz z przyjaciółmi założył zespół Star Guard Muffin. W 2010 roku wziął udział w trzeciej edycji programu „Mam talent!” (TVN), zdobywając drugie miejsce. W listopadzie razem z zespołem wydał debiutancką płytę pt. „Szanuj”. W kwietniu 2011 wraz z zespołem pojechał na Jamajkę. Efektem podróży był zarejestrowany w studiu Tuff Gong w Kingston mini album pt. „Jamaican Trip”. Na początku 2012 roku wokalista wziął udział w programie telewizyjnym „Bitwa na głosy” (TVP2), który wygrał wraz z grupą wokalistów z Brzegu. Po zawieszeniu działalności przez zespół Star Guard Muffin, zdecydował się kontynuować pracę artystyczną w zespole sygnowanym własnym nazwiskiem.

OFFENSYWA (czwartek, 1 sierpnia, godz. 16:20)

Offensywa to młody, szczeciński zespół grający energetyczną muzykę z pogranicza Punk & SKA. Kapela powstała w 2006 roku pod szyldem NO FUTURE. Pod swoją aktualną nazwą występuje od początku 2012 roku. Zespół ma na swoim koncie występ podczas XVIII Przystanku Woodstock (2012), gdzie miał przyjemność zagrać na scenie Pokojowej Wioski Kryszny. W sierpniu 2012 roku ukazał się debiutancki album grupy zatytułowany „Jest jak jest”. Podczas swoich koncertów szczeciński kwartet zdecydowanie stawia na żywiołowość, dobrą zabawę, konkretne treści oraz solidne brzmienie.

ATARI TEENAGE RIOT (czwartek, 1 sierpnia, godz. 17:15)

Zespół został założony w styczniu 1992. Twórczość Atari Teenage Riot łączy w sobie elementy muzyki gitarowej (punk, metal, rock) z szeroko pojętą elektroniką (hardcore techno, gabber, breakbeat, big beat, jungle) i hip-hopem. Muzyka ATR to jedna wielki mix muzyki ciężkiej z elektroniką, dlatego mówią o sobie, że grają Digital Hardcore. Zespół nie ukrywał swych antynazistowskich i anarchistycznych przekonań politycznych. Kapela nagrała oficjalny utwór wspierający inicjatywę anty ACTA.

 

BIG CYC (czwartek, 1 sierpnia, godz. 18:30)

Będzie to koncert urodzinowy, zespół będzie świętował 25-lecie swojej pracy artystycznej. Big Cyc to założony w marcu 1988 r. polski zespół punk rockowy, którego piosenki mają charakter publicystyczno-kabaretowy. Grupa kilkakrotnie stała się obiektem medialnych sensacji. Muzycy związani są z Ostrowem Wielkopolskim i Gdańskiem.

THIRD WORLD (czwartek, 1 sierpnia, godz. 19:50)

Third World powstało na Jamajce w 1973 roku. Ich brzmienie inspirowane przez soul, funk oraz disco sprawiło, że reggae w ich wykonaniu staje się niesamowitą mieszanką stylów. Grupa wydała 20 albumów, a ich ostatni krążek „Patriots” pojawił się na rynku w 2011 roku. W ciągu 40 lat dali ogromną ilość koncertów na całym świecie. Największy sukces Third World przyszedł na przełomie lat 70-tych i 80-tych wraz ich wersją utworu „Now That We Found Love” amerykańskiej grupy O`Jays, która stała się wielkim przebojem po obu stronach Atlantyku w 1979 roku. Ten utwór sprawił, że uwagę zwrócił na nich Stevie Wonder. Wraz z Melody A McCully nawiązał z nimi współpracę, dzięki czemu powstał kolejny wielki hit zespołu „Try Jah Love”.

ENTER SHIKARI (czwartek, 1 sierpnia, godz. 21:10)

Enter Shikari to brytyjska grupa post hardcore`owa czerpiąca z wpływów muzyki elektronicznej. Zespół powstał w roku 2003 w St Albans. Pierwszy debiutancki album Enter Shikari „Take to the Skies”, ukazał się 19 marca 2007 roku. Kolejna płyta, nosząca tytuł „Common Dreads”, trafiła do sklepów 15 czerwca 2009. Na początku 2012 roku Enter Shikari wydali trzeci w swym dorobku album „A Flash Flood of Colour“. Rok 2012 był niezwykle udany dla zespołu, wygrali m.in. bardzo prestiżowy plebiscyt Festiwalu Reading na najlepszy koncert (odpowiednik naszego Złotego Bączka), wygrywając między innymi z Foo Fighters! O Przystanku Woodstock zespół dowiedział się już w zeszłym roku od przyjaciół z The Qemists, którzy zachwyceni festiwalem wypuścili wieści w swoim rodzinnym mieście Brighton, z którego pochodzą również muzycy Enter Shikari.

UGLY KID JOE (czwartek, 1 sierpnia, godz. 22:40)

Ugly Kid Joe to zespół hardrockowy założony w Kalifornii w 1990 roku. W ich muzyce znajdziemy odniesienie do funku, rapu czy nawet thrashu. Zespół zyskał ogromną sławę na początku lat ‘90 po wydaniu swojego pierwszego albumu. Utwór „Everything About You” znalazł się na 3 miejscu Billboardu i utrzymał się na liście aż 20 tygodni. Pierwszy singiel rozszedł się w ilości dwóch milionów kopii, stając się tym samym najlepiej sprzedającym się singlem w historii! Niestety, po sprzedaży 5 milionów płyt na całym świecie zespół został rozwiązany, a muzycy z sukcesami rozpoczęli działalność w innych kapelach. W 2011 roku nastąpił zwrot, zespół w swoim najlepszym i najbardziej rozpoznawalnym składzie reaktywował się nagrywając nowy materiał, który znalazł się na singlu „Stairway to Hell”.

GOORAL & MAZOWSZE (noc z czwartku na piątek, 1/2 sierpnia, godz. 00:10)

Czy można wyobrazić sobie wspólny projekt łączący twórczość Zespołu Pieśni i Tańca „Mazowsze” z wizją muzyczną Goorala? Oczywiście, że TAK. Do spotkania doszło w październiku, artyści wybrali utwory z repertuaru Mazowsza i Goorala na wspólne koncertowanie, które zobaczycie na scenie tegorocznego Przystanku. Kilkadziesiąt osób w fantastycznych polskich strojach ludowych, tancerze i wielki chór. Proste do zaśpiewania refreny, bo kto nie zna „Kukułeczki”, „Furmana”, „Krakowiaka” czy „W zielonym gaiku”. Dźwiękowo – tylko maszyneria Goorala. To będzie projekt, który podbije cały świat.

HAPPYSAD – zwycięzca Złotego Bączka Dużej Sceny (noc z czwartku na piątek, 1/2 sierpnia, godz. 01:30)

Zespół został założony w 2001 roku w Skarżysku-Kamiennej przez muzyków, którzy już wcześniej grali razem od 1995 roku pod nazwą HCKF (Hard Core`owe Kółko Filozoficzne). W kwietniu 2007 magazyn Teraz Rock uznał album „Wszystko jedno” za jeden z 50 najważniejszych albumów w historii polskiego rocka. W 2011 roku miało premierę najnowsze, jubileuszowe wydawnictwo zespołu – „Zadyszka”. Na Dużej Scenie Przystanku Woodstock pojawią się, by odebrać nagrodę Złotego Bączka.

CHASSIS (piątek, 2 sierpnia, godz. 15:00)

Laureat Eliminacji na Przystanek Woodstock. Chassis to rockowo-metalowy zespół, który powstał pod koniec 1999 roku w Gdańsku. Grupa zagrała setki koncertów w klubach całej Polski, na festiwalach i przeglądach. Chassis obecny był na antenach stacji radiowych i TV m.in. Polskie Radio Program III, Eska Rock, Antyradio, Radio Dla Ciebie, TVN Uwaga. Muzyka grana przez Chassis to wypadkowa rocka i metalu, charakteryzująca się niskim brzmieniem gitar oraz melodyjnym wokalem w odpowiednich momentach przybierającym drapieżny charakter. Grupa występowała u boku takich gwiazd, jak Mastodon, Motorhead, Iron Maiden, Slayer czy Limp Bizkit.

THE TOOBES (piątek, 2 sierpnia, godz. 15:50)

Laureat Eliminacji na Przystanek Woodstock. Zespół pochodzi z Białorusi. Występowali jako support przed takimi zespołami jak Deep Purple, Franz Ferdinand czy Beady Eye. Najważniejsze osiągnięcia to I miejsce – Kortofest (Olsztyn 2012), I miejsce – VI Wake Up and Live Festival & Reggae Festival (Sulęcin 2012) czy I miejsce – Festiwal Artystyczny Młodzieży Akademickiej FAMA (Świnoujście 2012)

JAMMM CHYBA ŚCIEBIE / ŁOWCY.BAND (piątek, 2 sierpnia, godz. 16:40)

„Ja Mmm Chyba Ściebie/Łowcy.Band to Punkowa Grupa Rozweselająca stworzona przez światopoglądowych mutantów z popsutymi hamulcami. Mimo to, co ważne, jest to również jedyny PGR mający za zadanie żeby było fest miło.” Tyle możemy wyczytać z ich profilu MySpace. Albo ze strony: „Ja Mmm Chyba Ściebie to pięciu nieokrzesanych śmiałków, podśpiewywaczy. Odnaleźli się kiedyś w dalekiej krainie, z dala od pięciolinii, gam i wszelakich partytur”. Zespół po rewelacyjnie przyjętym koncercie na Małej Scenie znalazł uznanie w oczach Jurka, który osobiście zaprosił zespół na Dużą Scenę.

DEATH BY CHOCOLATE, „MUSEXPO 2013” (piątek, 2 sierpnia, godz. 17:45)

Zespół odkryliśmy w czasie konferencji Musexpo w Los Angeles. Zważywszy na fakt pochodzenia z kraju słynącego ze swoich słodyczy nie powinno nikogo dziwić, że tym pięciu szwajcarskim muzykom przypadł do gustu pewien deser, na który trafili w jednym z angielskich lokali – Death By Chocolate (w wolnym tłumaczeniu: „mały czarny humor”). Jego nazwa spodobała im się tak bardzo, że postanowili ją sobie „przywłaszczyć”. Tak właśnie powstał zespół. Do tej pory mają na koncie już ponad 200 występów, począwszy od koncertów w małych klubach takich jak White Trash w Berlinie, a na serbskim festiwalu Exit skończywszy. Supportowali również zespół Bon Jovi przed ich koncertem na stadionie Letzigrund w Zurychu, a ich występ podziwiała 40-tysięczna publiczność.

 


MECH (PL) (piątek, 2 sierpnia, godz. 18:50)

Po wydaniu w 2005 roku płyty „Mech – Painkiller Game” i serii spektakularnych koncertów u boku największych sław światowego rocka – Heaven & Hell (Black Sabbath & Dio), Uriah Heep, Korn, Soulfly, Black Label Society, Judas Priest – w 2012 Mech powraca plytą „Mech-Zwo”! Plejada gości, miażdżące, potężne brzmienie klasyfikują wydawnictwo „Mech-Zwo” na szczytach rockowych dokonań! Koncerty przenoszą słuchaczy w klimat siły i mocy. Pierwsze DVD zespołu pt. „Mechmania” dopełnia obrazu żywiołu i nieobliczalności. Witamy na Mech-Zwo-Mechmania stage!

FARBEN LEHRE i goście – „PUNK ROCK PROJECT” (piątek, 2 sierpnia, godz. 20:10)

Wojtek Wojda z Farben Lehre przygotowali specjalnie na Przystanek Woodstock „Punk Rock Project”. Podczas koncertu będziemy mogli usłyszeć najważniejsze utwory, które składają się na „the best of” muzyki punkowej z Polski oraz ze świata. Bez wątpienia każdy fan muzyki punkowej rozpozna większość zagranych utworów i razem z zespołem będzie mógł je odśpiewać. Farben Lehre to polski zespół grający punk rock, który powstał w 1986 roku z inicjatywy Wojciecha Wojdy. Pierwszy koncert zespołu miał miejsce w Płocku, 13 października. Następnie Farben Lehre koncertowało w całej Polsce, a także w Niemczech, Włoszech, Irlandii, Francji, Słowacji, Czechach, na Ukrainie i Białorusi. Na jednej scenie występowali, m.in. z Exploited, Die Toten Hosen, Vibrators, G.B.H., Dritte Wahl, Smola a Hrusky i Ine Kafe. Zespół na koncie ma już 6 koncertów na Woodstocku! 3 razy gościli na Dużej Scenie, 2 razy jako goście Pokojowej Wioski Krishny oraz raz na Małej Scenie. Tym samym będzie to dla nich już 4 występ przed tak ogromną widownią.

DANKO JONES (piątek, 2 sierpnia, godz. 21:40)

Zapytani o to, jaką muzykę zaprezentują, odpowiedzą zapewne „Jak to? Oczywiście rock’n’roll”. Co właściwie wiadomo o rock’n’rollu? Że nie stanowi „Noise Pollution” – zanieczyszczenia dźwiękiem. Że można go tańczyć „Around the clock” – cz;yli bez przerwy. Że nie schodzi na „Hound dogs”, czyli na psy. Że lubią go także kryminaliści zamknięci w „Jailhouse”, czyli w więzieniu. Że – mimo ciągłych pogłosek na ten temat – nie umarł i jego koniec bynajmniej nie jest bliski. Danko Jones świetnie zdaje sobie sprawę z tych wszystkich rzeczy. Danko nie jest jednym z tych, którzy do rock’n’rollowej mitologii tylko nawiązują; on stanowi wzór pokazujący, jak należy się starać, by tę muzyczną spuściznę odpowiednio uhonorować. Usłyszycie to sami, na żywo, na Dużej Scenie Przystanku.

ANTHRAX (piątek, 2 sierpnia, godz. 23:10)

Anthrax to zespół thrash metalowy należący, obok takich kapel jak Metallica, Slayer i Megadeth, do tak zwanej wielkiej czwórki tego gatunku. Obecnie zespół tworzą Joey Belladonna – wokal, Scott Ian – gitara, Charlie Benante – perkusja, Frank Bello – gitara basowa. Ostatni studyjny album grupy to Worship Music z 11 września 2011.

EMIR KUSTURICA & THE NO SMOKING ORCHESTRA (noc z piątku na sobotę, 2/3 sierpnia, godz. 00:40)

Muzyczna radosna twórczość zespołu to rytmy country, tureckie marsze, jazz, południowoamerykański beat, a także tradycyjna muzyka cygańska. W czasie koncertu nie zabraknie więc największych filmowych przebojów, bałkańskiego ducha, energii i magii rodem z filmów Emira Kusturicy. Na scenie grupa dostarcza niezapomnianych wrażeń – szalona muzyka, niekonwencjonalne teksty i zwariowane show są zaproszeniem dla publiczności, aby dołączyła do Emira Kusturicy & The No Smoking Orchestra w ich zwariowanych muzycznych doznaniach. Ci, którzy pokochali twórcę „Underground” za mieszankę bałkańskiego szaleństwa, surrealistycznej kreacyjności i ludowej magii – nie poczują się zawiedzeni.

MARIA PESZEK (noc z piątku na sobotę, 2/3 sierpnia, godz. 02:00)

Tym razem na scenie przed Wami stanie charyzmatyczna Maria Peszek wraz ze swoim mistrzowskim zespołem. „Jezus Maria Peszek” to płyta niepokorna i takie też są jej koncerty – żywiołowe i bezkompromisowe. Jesienna trasa promocyjna spotkała się zentuzjastycznym odbiorem. Kilkanaście koncertów zobaczyło ponad 10 tysięcy ludzi. Żeby w pełni doświadczyć emocji jakie wyzwala płyta, która w Polsce wywołała burzę i o której sama Maria mówi, że jest dla niej najważniejsza, trzeba być na koncercie. Bo Marię Peszek można kochać albo nienawidzić, ale nie można pozostać obojętnym. To po prostu trzeba zobaczyć.

AMETRIA (sobota, 3 sierpnia, godz. 15:00)

Laureat Eliminacji na Przystanek Woodstock. Zespół działa od roku 1993, w tym czasie wystąpił na wielu trasach koncertowych i koncertach w całej Polsce. Album „Piatek3nastego” był płytą nominowaną do nagrody Fryderyk 2005 w kategorii rock/metal u boku takich zespołów jak TSA, Acid Drinkers, Vader i Behemoth. Album „Nowy Dzień” został nominowany do nagrody Fryderyk 2010 w kategorii album roku heavy metal. Zespół występował już na Dużej Scenie Przystanku Woodstock, a w tym roku wraca do Was z zupełnie nową odsłoną swojej twórczości. To będzie jeden z najcięższych koncertów tegorocznego Przystanku!

CLOCK MACHINE (sobota, 3 sierpnia, godz. 15:55)

Rock`n`roll bez wyrzutów sumienia może odejść na emeryturę, nadchodzi Clock Machine. Są młodzi, przystojni i bezkompromisowi. Wkrótce pokażą światu na co ich stać.

KABANOS – zwycięzca Złotego Bączka Małej Sceny (sobota, 3 sierpnia, godz. 16:50)

Kabanos to ewenement polskiej sceny niezależnej, zespół taki sam jak żaden. Grupa bez podpisanego kontraktu i wsparcia wytwórni muzycznych ma już w całej Polsce rzeszę wielbicieli. Powoli stają się prawdziwą gwiazdą sceny alternatywnej, będącą w opozycji do masowych mediów i popkultury. Mają na swoim koncie kilka udanych tras koncertowych i dwie wydane (w tym jedna sprzedana w całym nakładzie) płyty. 10 marca 2012 miała miejsce premiera ich trzeciego albumu „Kiełbie we Łbie”, który jest kolejnym ewolucyjnym krokiem do przodu w karierze tej absolutnie szalonej i nieobliczalnej cienkiej kiełbasy. Dla tego zespołu bariery nie istnieją. Zespół na Dużej Scenie otrzyma nagrodę publiczności za najlepszy koncert Małej Sceny 2012.

THESE REIGNING DAYS, „MUSEXPO 2013” (sobota, 3 sierpnia, godz. 17:50)

Muzyka These Reigning Days opisywana jest jako hymniczny, epicki rock, łączący w sobie silne acz subtelne linie gitarowe z krętymi, indie-popowymi dźwiękami syntezatora. Ich piosenki, które pełnymi garściami czerpią z szeregu różnorodnych muzycznych inspiracji, wychodzą spod ręki Dana Steera. Zapadają w pamięć i w ucho i łatwo się do nich tańczy, a jednocześnie posiadają głębię muzyczną, z której czerpać mogą bardziej wnikliwi fani. Oszałamiający wokal Dana i szalejące dźwięki gitar podpiera pulsująca sekcja rytmiczna tworzona przez fenomenalnego perkusistę Joe’a Sansome’a oraz budzący respekt bas Jonny’ego Finnisa. TRD to jedna z największych nadziei muzycznych wg. branży muzycznej z całego świata. Tego koncertu nie możecie przegapić bo na pewno was zaskoczy! Być może właśnie na Woodstocku zobaczycie przyszłą międzynarodową gwiazdę!

 

HUNTER „METAL PROJECT” (sobota, 3 sierpnia, godz. 19:05)

W pierwszej części koncertu grupy Hunter usłyszycie utwory, które zmieniły oblicze muzyki, a zwłaszcza przyczyniły się do tego, czym obecnie jest muzyka metalowa. W części drugiej usłyszycie utwory zespołu, które wybraliście wspólnie z artystami. Na scenie pojawią się także goście specjalni oraz chór. Nie ma żadnych wątpliwości – to będzie jeden z najważniejszych koncertów tegorocznego Przystanku.

LENINGRAD (sobota, 3 sierpnia, godz. 20:25)

Rosyjski zespół muzyczny łączący w sobie wiele stylów od rocka po reggae, ska, swing i punk. Powstały w 1997 roku w Sankt Petersburgu kolektyw liczy obecnie kilkunastu muzyków, którzy na scenie tworzą nieprawdopodobnie dynamiczną orkiestrę. Obecnie Leningrad w Rosji jest niesamowicie popularny, wypełnia olbrzymie hale koncertowe i stadiony, bardzo ciepło przyjmowany jest na festiwalach w środkowej i południowej Europie.

SOJA (sobota, 3 sierpnia, godz. 21:55)

W ciągu ostatnich kliku lat zespół Soldier of Jah Army sprzedał ponad 200 000 płyt, zagrał jako gwiazda wieczoru na wielkich imprezach w 15 krajach świata, zebrał ponad 20 milionów wyświetleń na YouTubie i zgromadził ponad 850 tysięcy fanów na Facebooku. Rzesze fanów stają się coraz większe, a w każdej trasie za zespołem podąża wciąż rozrastająca się karawana tych najbardziej hardkorowych, którzy chcą słuchać koncertów zespołu w różnych miastach. Największy podziw budzi chyba to, że muzycy SOJA osiągnęli to wszystko własną pracą. Siedmioosobowy zespół spędził ostatnie półtora roku intensywnie koncertując w Ameryce Północnej i Południowej, dzieląc przy tym scenę z całym mnóstwem wybitnych kolegów z branży, jak Dave Matthews czy Matisyahu.

KAISER CHIEFS (sobota, 3 sierpnia, godz. 23:25)

O kapeli mówi się jako o najlepszym koncertowym bandzie w Wielkiej Brytanii. Teraz ich kunszt i mistrzostwo w budowaniu widowiska na żywo zostanie zweryfikowane przed największą w Europie, kilkusettysięczną publicznością Przystanku Woodstock. Kaiser Chiefs to czteroosobowy zespół pochodzący z Leeds w Wielkiej Brytanii. Dziś, w roku 2013, Kaiser Chiefs powszechnie uważa się za najlepszą kapelę koncertową w kraju.

KIRIL DŻAJKOVSKI (noc z soboty na niedzielę, 3/4 sierpnia, godz. 00:45)

Kiril Džajkovski to pochodzący z Maceodnii kompozytor, klawiszowiec i producent muzyczny, który był jednym z pionierów muzyki elektronicznej na Bałkanach. Jego ponad trzydziestoletnią już karierę można podzielić na dwie wyraźnie różniące się od siebie kategorie muzyczne: ścieżki dźwiękowe oraz dance i muzyka elektroniczna. Gdy porówna się dorobek artysty w ramach tych dwóch kategorii, okazuje się, że trudno znaleźć jakieś wspólne cechy. Muzyka Kirila często odgrywa kluczową rolę w kształtowaniu emocjonalnego klimatu filmów, w których została wykorzystana. Różnorodność stylów i zainteresowań Džajkovskiego, a także bogactwo jego repertuaru każą sądzić, że na Woodstocku czeka nas niezapomniany koncert.

 

Scena Folkowa


Czwartek, 1 sierpnia

16.30 – INO ROS

17.25 – HOVERLA

18.20 – PANKE SHAVA

19.15 – RAS SEAN MURE

20.10 – CZEREMSZYNA

21.10 – TEUTA

22.10 – KAL BAND

Piątek, 2 sierpnia

16.00 – NEOZBILJNI PESIMISTI

17.00 – TABU

18.05 – MOLLY MALONE`S

19.00 – MEGITZA

19.55 – ARTUR ANDRUS Z ZESPOŁEM

20.55 – CARRANTUOHILL SALAKE

23.00 – DANIEL GAŁĄZKA Z ZESPOŁEM

23.55 – KOZAK SYSTEM

Sobota, 3 sierpnia – Scena Fabryki Zespołów i Fundacji WOŚP

16.00 – LABIRYTM

17.00 – CURCUMA – LAUREAT KONKURSU POKAŻ SWÓJ TELEDYSK

18.00 – SKOWYT

19.00 – CAŁA GÓRA BARWINKÓW

20.00 – CHEMIA

21.00 – BIG FAT MAMA

23.20 – HOPE

00.20 – MOSKWA

INO ROS (czwartek, 1 sierpnia, godz. 16:30)

InoRos to piątka tryskających energią chłopaków z gór. Część z nich na co dzień gra tradycyjną muzykę Podhala, natomiast druga połowa to „starzy rockowi wyjadacze”, z bogatym rockandrollowym stażem. Koncerty formacji InoRos to dynamiczny, folkowo-rockowy koktajl muzyczny z licznymi elementami folkloru góralskiego. Repertuar stanowią przede wszystkim utwory własne oraz kilka ludowych piosenek zaaranżowanych przez zespół. Muzycy „na żywo” potrafią zadowolić najwybredniejsze gusta własną muzyką, porywającą do tańca i śpiewu już po pierwszych zagranych taktach.

HOVERLA (czwartek, 1 sierpnia, godz. 17:25)

Zespół folk-rockowy z Wrocławia, czerpiący muzyczne inspiracje z ukraińskiej, polskiej i łemkowskiej muzyki ludowej. Na oryginalny charakter zespołu składa się fuzja muzycznych tradycji ludowych z nowoczesnymi aranżacjami, inspirowanymi rockiem, jazzem, reggae, ska. Zespół śpiewa w językach: ukraińskim, łemkowskim i polskim. Połączenie mocnej rockowej sekcji z dynamicznymi folkowymi skrzypcami, akordeonem, mandoliną i melodyjnym słowiańskim wokalem tworzy niezwykle żywiołowe i energetyczne widowisko muzyczne.

PANKE SHAVA (czwartek, 1 sierpnia, godz. 18:20)

PanKe Shava to zespół pochodzący z Ukrainy, założony w roku 2008 przez Timofija Morochowca. Gra muzykę, którą sam określa jako rock`n`love z elementami muzyki folkowej. Regularnie koncertuje na Ukrainie a także w innych krajach: Rosji, Litwie, USA (Austin Festival), Węgrzech (Sziget). Jako headliner wystąpił m.in. na festiwalach: Mlynomaniya, Stud Respublika, zyskał już także swoich fanów w Polsce (koncerty w ramach Nocy Kultury, w Hard Rock Cafe, finał WOŚP w Warszawie). W roku 2103 wziął udział m.in. w festiwalu Woodstock Ukraina.

RAS SEAN MURE (czwartek, 1 sierpnia, godz. 19:15)

RAS SEAN MURE pochodzi z Lagos w Nigerii. Przez ostatnie 10 lat żył i tworzył w Akrze w Ghanie. Tam związany był z działalnością Fundacji Rity Marley i z ruchem Rastafarian, co wpłynęło na jego twórczość muzyczną, w której łączy brzmienie muzyki reggae z elementami tradycyjnej muzyki zachodnioafrykańskiej. W zeszłym roku wystąpił na Festiwalu Felabration w Lagos, w Nigerii, obok takich gwiazd jak FEMI KUTI, ASA, 2FACE oraz wielu innych jamajskich i zachodnioafrykańskich artystów. Na Festiwalu PRZYSTANEK WOODSTOCK zaprezentuje utwory z ostatniej płyty, w tym politycznie zaangażowany protest song ANGRY MAN, którego przeslanie zgodne jest z zasadami ruchu Rastafarian propagujących miłość i pokój na ziemi.

CZEREMSZYNA (czwartek, 1 sierpnia, godz. 20:10)

Zespół należący do czołówki folkowych zespołów w Polsce, inspirujący się folklorem słowiańskim, głównie podlaskim. Powstał w listopadzie 1993 w Czeremsze, niewielkiej miejscowości na Podlasiu. Jest to specyficzny region, gdzie współżyje wiele kultur (m.in. polska, białoruska, ukraińska), co znajduje odzwierciedlenie w repertuarze kapeli. Od początku istnienia są to przede wszystkim pieśni ludowe w gwarze z Podlasia.

TEUTA (czwartek, 1 sierpnia, godz. 21:10)

Projekt muzyczny „Teuta” to autorska wizja muzyki folkowej Pawła i Marcina Steczkowskich. Nazwa pochodzi od staro-celtyckiego słowa oznaczającego „wspólnotę” i wydaję się być najlepszym określeniem na swoistą wspólnotę dźwięku współtworzoną przez samych braci, a także zaprzyjaźnionych muzyków zapraszanych do muzykowania właśnie w „Teucie”. Swoim projektem bracia Steczkowscy pokazują, że muzyka folkowa może być interpretowana na wiele sposobów, a słuchacz odkryje w niej całą plejadę brzmień, których w żadnym wypadku nie można nazwać przestarzałymi. Dzięki nowoczesnym aranżacjom, powstającym podczas żywych jam session, oryginalne teksty i melodie starych pieśni dziadowskich oraz obrzędowych z całej Polski nabierają całkowicie nowego brzmienia.

KAL BAND (czwartek, 1 sierpnia, godz. 22:10)

Jest to zespół założony przez serbskich Romów z legendarnych przedmieść Belgradu. Styl muzyczny zespołu został nazwany przez zachodnich krytyków muzycznych jako ROCK`N`Roma. Kariera zespołu zaczęła się od 2006, grając do dziś ponad 400 koncertów na najważniejszych festiwalach i wydarzeniach muzycznych w Europie (Sziget, Exit,Womex,Roskilde, Fusion Festival). Zespół jest na stałe obecny ze swoją muzyką w MTV, współpracował m.in. z Gogol Bordello (2 trasy koncertowe po USA i Europie). Dragan, producent teatralny, założyciel romskich grup teatralnych w Budapeszcie i Belgradzie wraz ze swoim bratem Dushanem, malarzem, zamierzali, za pośrednictwem KAL połączyć elementy tradycyjnej muzyki bałkańsko-cygańskiej z muzyką współczesną, której słuchali mieszkając w Belgradzie i Budapeszcie. Ich dowcip, wyobraźnia, umiejętność łączenia brzmień pozornie do siebie nie przystających, a także odcięcie się od folklorystycznych manier wykonawczych, sprawia, że KAL stali się częścią bałkańsko-cygańskiej tradycji, jak i romskimi aktywistami kulturalnymi XXI wieku.

NEOZBILJNI PESIMISTI (piątek, 2 sierpnia, godz. 16:00)

W 2001 r. Igor Olujić, basista i wokalista, wraz ze swoim przyjacielem i gitarzystą Borisem Mišiciem założył grupę o zupełnie nowym i niespotykanym w Serbii profilu muzycznym. Zespół powstał w 2001 roku, najpierw w teorii i bez muzyków, ale za to z pomysłem na to jak ma grać i o czym ma śpiewać. Jednak czas euforii po obaleniu reżimu Miloševicia szybko zniknął i stał się inspiracją do tworzenia coraz bardziej smutnych i gorzkich tekstów opakowanych w skoczną, folk-punkową muzykę, która ma prezentować nowy optymizm. W taki oto sposób powstała i nazwa zespołu NEOZBILjNI PESIMISTI (Niepoważni pesymiści), co w zasadzie znaczy OPTYMIŚCI. Wkrótce muzykę graną przez zespół nazwano ANTI GLOBAL ETNO PUNK.

TABU (piątek, 2 sierpnia, godz. 17:00)

Tabu to śląski zespół stworzony w 2003 roku. Od tego czasu zagrali prawie pół tysiąca koncertów, wygrali najważniejsze nagrody na muzycznych festiwalach i nagrali 3 studyjne albumy. Zespół został również 2 razy zaproszony do znanej polskiej trasy Punky Reggae Live. Najnowszy album „Endorfina” został wydany w tym roku i cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród słuchaczy. Zyskał również wiele przychylnych opinii wśród dziennikarzy muzycznych. Muzyka Tabu to głównie reggae z energią i mocno słyszalną sekcją dętą. Usłyszycie u nich również świetnie zagrane roots reggae i ska. Teksty są bardzo osobiste ale poruszają też szeroko pojęte tematy socjologiczne.

MOLLY MALONE`S (piątek, 2 sierpnia, godz. 18:05)

MOLLY MALONE`S to bardzo żywiołowy folk-punkowy zespół z Giżycka na Mazurach, który doskonale łączący elementy klasycznego folku celtyckiego z melodyjnym punk rockiem. Można śmiało powiedzieć, że to polska odpowiedź na twórczość FLOGGING MOLLY, DROPKICK MURPHYS czy the POGUES. Podstawowy skład zespołu uzupełniają instrumenty tradycyjne dla celtyckiej muzyki ludowej, czyli akordeon i skrzypce, co w całości tworzy doskonałą muzyczną i wybuchową mieszankę.

MEGITZA (piątek, 2 sierpnia, godz. 19:00)

„Nic tak nie ekscytuje, jak bycie świadkiem reinkarnacji duszy proroka w głosie młodej artystki” – tak mówi o Megitzy Golijov Oslavdo, kompozytor, dyrygent, zdobywca nagrody Grammy. Megitza, Małgorzata Babiarz, wśród odbiorców nurtu worldbeat jest uznana za objawienie i koncertową rewelację. Swą karierę muzyczną rozpoczęła w 2008 roku w Chicago. Od tego czasu Megitza zagrała setki koncertów. Wokalistka jest obdarzona niezwykle silną osobowością, charyzmą, ogromnym talentem muzycznym oraz nieziemską góralsko-cygańską urodą. Małgorzata śpiewa w wielu językach i przekracza wszelkie granice muzyczne.

ARTUR ANDRUS Z ZESPOŁEM (piątek, 2 sierpnia, godz. 19:55)

Artur Andrus to artysta multimedialny. Na co dzień redaktor trójkowej „Powtórki z rozrywki”, znany i lubiany konferansjer różnych spotkań kabaretowych, poeta, autor tekstów piosenek, artysta kabaretowy, komentator „Szkła kontaktowego”, a także laureat konkursu „Mistrz Mowy Polskiej”. Myśliwiecka to nazwa ulicy w Warszawie, przy której znajduje się radiowa „Trójka” i tytuł płyty, na której Artur Andrus śpiewa swoje piosenki. Głównie kabaretowe, pisane do programów telewizyjnych i na potrzeby występów estradowych. Są wśród nich zarówno takie, które są już znane („Ballada o Baronie, Niedźwiedziu i Czarnej Helenie”, „Cieszyńska”), jak i takie, które znane dopiero będą (pieśń „Dam ci ptaszka” wykonywana przez Chór Męski im. Franka Szwajcarskiego, czy punkowo-skinowa „Glanki i pacyfki”). W koncercie promującym album „Myśliwiecka” znajdą się nie tylko utwory z płyty, ale również anegdoty, komentarze i wiersze napisane ze swoistą finezją i szczyptą pobłażliwej ironii – oczywiście jak najpiękniejszą polszczyzną.

CARRANTUOHILL SALAKE (piątek, 2 sierpnia, godz. 20:55)

Zespół muzyki celtyckiej istniejący już od ponad 25 lat. Jest uznawany za jeden z najlepszych w swoim gatunku zespołów w Europie. Koncertuje od Moskwy po Irlandię (Szwajcaria, Francja, Niemcy, Rumunia, Irlandia, Rosja). Na swym koncie zespół ma również koncerty w USA, gdzie występował m.in na osobiste zaproszenie poety-noblisty Czesława Miłosza. Swoje doświadczenie Carrantuohill zbierał podczas wielokrotnych wizyt w Irlandii. Zespół wydał 12 płyt współpracując z wieloma wybitnymi artystami (m.in.: A.M.Jopek, S.Sojka, P.Kukiz, T.Szukalski, W.Karolak, K.Ścierański, U.Dudziak, A.Dymna…).

Podczas tegorocznego Przystanku Woodstock wystąpią wraz z formacją taneczną SALAKE – dwukrotnymi już mistrzami świata w tańcu irlandzkim. Swym barwnym głosem zespołowi towarzyszyć będzie młoda, obiecująca wokalistka – Anna Buczkowska.

DANIEL GAŁĄZKA Z ZESPOŁEM (piątek, 2 sierpnia, godz. 23:00)

Koncerty DGZZ to spektakle muzyczno – literackie. Muzycy prezentują utwory rozbudowane w sferze improwizacji, często szukają nowych brzmień, dlatego też muzyka DGZZ wymyka się kategorii poezji śpiewanej. Podczas koncertów swoją poezję czyta Piotr Brymas, który jest autorem większości tekstów do piosenek prezentowanych przez zespół.

KOZAK SYSTEM (piątek, 2 sierpnia, godz. 23:55)

Najsilniejsza energetyka, symbol Ukrainy w Europie, fantastyczny melanż ukraińskiego, kozackiego czadu, gęsto wplątuje na rytmach ska, reggae i panku. KOZAK SYSTEM to muzycy zespołu Haydamaky w pełnym składzie, ale z nowym wokalistą i nowymi piosenkami.

LABIRYTM (sobota, 3 sierpnia, godz. 16:00)

Formacja powstała w 2003 r. w wyniku połączenia składu funkowego i hip-hopowego. Do swoich sukcesów zaliczają występ w TVP3 Wrocław (w programie „Weekend oraz Wkręt”, do którego nakręcony został teledysk); koncerty w całym kraju, w tym występy przed artystami takimi jak Łona, Afro Kolektyw, O.S.T.R.; 1. miejsce na przeglądzie „Wszyscy śpiewamy na rockowo” w Ostrowie Wielkopolskim; 1. miejsce na przeglądzie „Milickie Deski Muzyczne” w Miliczu; wyróżnienie na przeglądzie „Sudeckie Brzmienie w Bielawie”; status finalisty przeglądu hip-hopowego „Praga Hip-Hop Festiwal” w Warszawie; wyróżnienie na festiwalu w Jarocinie w 2008; – przez długi czas również jeden z ich utworów zajmował 1. miejsce na liście młodych zespołów Dolnego Śląska na antenie Polskiego Radia Wrocław.

CURCUMA – LAUREAT KONKURSU POKAŻ SWÓJ TELEDYSK (sobota, 3 sierpnia, godz. 17:00)

Curcuma to post grunge połączony z nowoczesną, hadrockową alternatywą. To koncertowy dynamit wspomagany przez młot pneumatyczny. Fani zespołu określają muzykę Curcumy „Gwoździem”. „Wbijanie gwoździ” polega na rytmicznym ruchu głowy ku dołowi. Dzieje się tak, gdyż pod wpływem „ataku” Curcumy następuje u odbiorców pewnego rodzaju pulsacyjny ucisk czaszki na mózg.

 

SKOWYT (sobota, 3 sierpnia, godz. 18:00)

Petarda z warszawskiego undergroundu! Skończyła się era piosenek o niczym. Skończyła się era starych dziadów i „cudownej opolskiej publiczności”. Skończył się parostatkiem piękny rejs. Gitary znowu gryzą jak psy! Skowyt to zespół, jakiego dawno nie było na polskiej scenie. Zespół wyraźny, inteligentny i świadomy tego co robi. Zespół przywracający wiarę w siłę muzyki gitarowej i bezkompromisowej artystycznej postawy. Znakiem rozpoznawczym Skowytu są niepowtarzalne, spontaniczne i ekspresyjne koncerty. Emocje, energia, przekaz i wspólnota z publicznością.

CAŁA GÓRA BARWINKÓW (sobota, 3 sierpnia, godz. 19:00)

Początki zespołu sięgają roku 1998. W 2002 powstało ich pierwsze demo dzięki któremu dostali się na dużą scenę Przystanku Woodstock (2003). Było to przełomowe dla nich wydarzenie. dzięki temu występowi zaczęli grać koncerty w całej Polsce. W styczniu 2012 weszli do studia, by nagrać swój czwarty album. Prace są na ukończeniu. Wybrane utwory z najnowszego materiału usłyszycie na Małej Scenie Najpiękniejszego Festiwalu Świata.

CHEMIA (sobota, 3 sierpnia, godz. 20:00)

Od samego początku założeniem zespołu Chemia było zaprezentowanie swojej muzyki zarówno w Polsce jak i na świecie. Z żelazną konsekwencją cel ten jest realizowany.

BIG FAT MAMA (sobota, 3 sierpnia, godz. 21:00)

Big Fat Mama to ekipa zwariowanych na punkcie „troszeczkę innego dźwięku” sześciu młodych niegdyś muzyków, których bogate w doświadczenia sceniczne losy połączyły się ze sobą, by w rezultacie wspólnie wytworzyć jeszcze więcej „troszeczkę innego dźwięku”. Przywołując dobre, stare brzmienia za pomocą nowoczesnych zabawek, rozśmieszając przy pomocy swoich nieprzeciętnie drętwych tekstów i szokując nieziemskim wyglądem spełniają misję, którą powierzył im sam dr. Funkenstein.

HOPE (sobota, 3 sierpnia, godz. 23:20)

Hope to jeden z ciekawszych oraz najbardziej rozpoznawalnych polskich zespołów młodego pokolenia. W 2010 zadebiutowali wydanym w Japonii albumem „Join the Gang”, z dnia na dzień zdobywając coraz liczniejszą rzeszę fanów. Stało się to za sprawą interesującej mieszanki prezentowanych przez nich stylów muzycznych, takich jak rap i growling, na tle ciężkiego gitarowego grania przyprawionego scratchem. Na scenie Hope to mieszanka hip-hopowego luzu, metalowej nadpobudliwości oraz elektronicznej precyzji. Żywiołowością oraz pozytywną energią zespół zapewnia publiczności mnóstwo niesamowitych wrażeń, które na długo zapadają w pamięć.

 

MOSKWA (noc z soboty na niedzielę, 3/4 sierpnia, godz. 00:20)

Moskwa powstała w 1983 roku w Łodzi. Jesienią tego samego roku muzycy wystąpili na festiwalach „Prawdziwe Brzmienie Łodzi” i „Kontrrockowisko”. Wiosną 1984 r. Moskwa zarejestrowała swoje pierwsze demo, które później zostało wysłane do organizatorów festiwalu w Jarocinie. W sierpniu zespół został jednym z laureatów tego festiwalu, kwalifikując się do „złotej ósemki”. W latach ‘80 zespół stał się kultową grupą sceny punk rock. Pierwszy okres działalności zespołu zamknięty został w 1991 roku, kiedy to muzycy rozstali się, poświęcając indywidualnym projektom. W 2001 roku znowu postanowili występować razem.

Pokojowa Wioska Kryszny

Obok pokazów indyjskiego tańca, jogi i filozoficznych dyskusji czeka na Was zaskakujący skład zespołów na naszej scenie muzycznej. Wokół sceny namioty pełne Orientu gdzie spotkacie między innymi astrologa, warsztaty jogi, bazar indyjskich różności oraz medytacyjną mantrę. Tradycyjnie od godz. 16:00 we wtorek 3 lipca, w pozostałe dni od 10:00 dostępne u nas pyszne wegetariańskie jedzenie.

Środa 31.07.2013

14:00 – PROGRAM ARTYSTYCZNY

17:20 – THE BILL

18:20 – RAGGAFAYA

19:20 – THE ANALOGS

20:40 – HAYDAMAKY

22:00 – KONIEC ŚWIATA

23:20 – GA-GA ZIELONE ŻABKI

 

Czwartek 01.08.2013

14:00 – PROGRAM ARTYSTYCZNY

17:20 – RADICAL SOUL AMUNITION

18:20 – STRAJK

19:20 – INEKAFE

20:40 – TABU

22:00 – KOZAK SYSTEM

23:20 – ENEJ

Piątek 02.08.2013

14:00 – PROGRAM ARTYSTYCZNY

17:20 – METKA

18:20 – WELCOME TO MOLE AGE

19:20 – BULBUATORS

20:40 – YELRAM

22:00 – ALIANS

23:20 – LENIWIEC

Sobota 03.08.2013

14:00 – PROGRAM ARTYSTYCZNY

17:20 – GRUNBERG

18:20 – GHOST BROTHERS

19:20 – WSZYSCY BYLIŚMY HARCERZAMI

20:40 – WILD PIG

22:00 – ULICZNY OPRYSZEK

23:20 – BLADE LOKI –

THE BILL (środa, 31 lipca, godz. 17:20)

The Bill powstał w 1987 r. W 1991 r. nagrał pierwsze utwory „Wolność”, „Wisła”, „Piosenka dla żołnierza”. Utwór „Wolność” stał się numerem jeden rocznego podsumowania listy Radia Overground, a „Piosenka dla żołnierza” hymnem walczących o uwolnienie człowieka skazanego za odmowę służby wojskowej. Kampanię tę prowadził Jurek Owsiak. W tym samym czasie po raz pierwszy zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, a The Bill był jednym z pierwszych zespołów, który włączył się w tę akcję. Wiosną 2013 r. zespół wydał płytę zatytułowaną „8siem” i jest w trakcie promowania materiału na terenie Polski.

RAGGAFAYA (środa, 31 lipca, godz. 18:20)

Formacja RAGGAFAYA istnieje od stycznia 2004 roku. Muzyka, jaką prezentuje zespół, jest energetyczną mieszanką reggae, hip-hopu, funka i rocka, która zadowoli szerokie rzesze fanów pozytywnych wibracji reggae, wielbicieli rapu, ale także wszelakich rock`n`rollowych tradycjonalistów. Tekstowo jest z reguły wesoło, lekko i frywolnie, jednak z drugiej strony w setliście pojawiają się również słowa z dużo bardziej poważnym, a chwilami poetyckim przekazem. Podsumowując – dźwięki słowa ekipy z Koszalina to radosna mieszanka wywołująca szeroki uśmiech na twarzy, przy której nie sposób usiedzieć w miejscu.

THE ANALOGS (środa, 31 lipca, godz. 19:20)

THE ANALOGS powstał w Szczecinie w 1995 roku i jest dzisiaj jednym z najważniejszych zespołów polskiej sceny niezależnej. Jest również uważany za prekursorów polskiej sceny streetpunk. Do 2012 roku ukazało się trzynaście albumów, na których znalazło się około 200 piosenek, które swoimi korzeniami muzycznymi sięgają do punk rocka i garażowego rock’n’rolla. Teksty zawierają bezlitosny społeczny przekaz, często poruszający tematy trudne i kontrowersyjne. Mówią one o problemach związanych z zagubieniem, wyobcowaniem, przemocą oraz złożonością stosunków międzyludzkich. THE ANALOGS to jeden z najaktywniejszych koncertowo zespołów punk rockowych w Polsce. Dzisiaj można o nich śmiało powiedzieć, że wyrośli poza ciasne ramy polskiej sceny punk.

HAYDAMAKY (środa, 31 lipca, godz. 20:40)

Zespół rozpoczął swoją karierę w 1991 roku, zaraz po uzyskaniu niepodległości przez Ukrainę. Pierwszy album – „Haydamaky” wywołał spore zamieszanie na rodzimym rynku muzycznym. Na płycie pojawiły się ludowe brzmienia z regionów Polesia, Bukowiny i Zakarpacia, zagrał również jeden z najbardziej znanych ukraińskich kobzarzy – Taras Kompanichenko. Haydamaków trudno sklasyfikować, dlatego grupa sama wymyśliła dla siebie nowy gatunek muzyczny – KOZAK ROCK. To genialnie zbalansowana kompilacja melodyki ukraińskiej, wpływów bałkańskich, żydowskich, romskich, okraszonych potężna dawką rocka, punka, ska i reggae.

KONIEC ŚWIATA (środa, 31 lipca, godz. 22:00)

Zespól Koniec Świata powstał na początku 2000 roku w Katowicach. Po siedmiu miesiącach wspólnego grania, Koniec Świata w 2000 roku nagrał swój pierwszy album pt. „Korzenie”, płyta została wydana przez wydawnictwo Zima. Koniec Świata zaczął coraz więcej koncertować, pojawiać się na znanych festiwalach, takich jak: Afryka w Toruniu, Warszawski Festiwal Reggae, czy też Winter Reggae w Gliwicach. Zespół zaczął także koncertować w Europie, swój program koncertowy zaprezentowali m.in. w Niemczech, Czechach, czy Słowacji, a wszystkie zagraniczne koncerty zostały bardzo entuzjastycznie przyjęte przez publiczność.

GA-GA ZIELONE ŻABKI (środa, 31 lipca, godz. 23:20)

Zarówno Zielone Żabki jak i Ga-Ga, powstałe na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych, to ważne grupy w punkowym nurcie polskiej sceny muzycznej. Od kilku lat Smalec, lider i założyciel tych zespołów, wraz z kolegami, przyjąwszy nazwę Ga-Ga Zielone Żabki, przemierza Polskę wzdłuż i wszerz grając koncerty, na których można usłyszeć najważniejsze utwory obu formacji. W tym składzie powstała nowa płyta. Już sama jej okładka mówi nam, że to pozycja nietuzinkowa. Obowiązkowa pozycja dla każdego, kto szuka nowych inspiracji w zbuntowanych dźwiękach.

RADICAL SOUL AMUNITION (czwartek, 1 sierpnia, godz. 17:20)

To nowy projekt Smalca znanego z takich formacji jak Zielone Żabki, Ga-Ga czy Radical News. Roots-dub-freak-reggae – tak określają swój styl członkowie zespołu. „Chcemy żeby nasza muzyka niosła pozytywne przesłanie, skłaniała do refleksji, ale przede wszystkim dawała możliwość oderwania się od codzienności, otaczającej nas rzeczywistości” – mówią. „Nawiązujemy do korzennego grania na bębnach Nyahbhingi – pierwotnego odczuwania rytmu i basu. Chcemy dać oddech i dystans, czyli to, czego ludziom tak brakuje w dzisiejszych czasach…”

STRAJK (czwartek, 1 sierpnia, godz. 18:20)

Płocka formacja rockowa o korzeniach punk rockowych, której powstanie przypadło na rok 1990. Muzykę zespołu można określić jako melodyjne piosenki z punk-rockową energią, urozmaicone elementami nowej fali, czy też cięższymi brzmieniami metalowymi bądź psychodelicznymi. Bardzo ważnym elementem są charakterystyczne, prawdziwe teksty traktujące o szarym codziennym życiu…

INEKAFE (czwartek, 1 sierpnia, godz. 19:20)

Słowacki zespół INEKAFE został założony w 1995 roku, w Bratysławie, przez wokalistę i gitarzystę Vratko Rohoň. Muzyka i teksty oparte są na stylistyce neo-punkowej. To pierwsza tego typu kapela w Czechach i na Słowacji. Muzycy grali na wszystkich najważniejszych festiwalach w Czechach i na Słowacji, a także za granicą. Na dotychczasową dyskografię INEKAFE składa się 8 płyt CD oraz jedno koncertowe DVD. Te wydawnictwa osiągnęły sprzedaż na poziomie 120.000 egzemplarzy, co czyni kapelę najpopularniejszą na Słowacji i w Czechach, jeżeli chodzi o stylistykę neopunkową.

TABU (czwartek, 1 sierpnia, godz. 20:40)

Geneza słowa „tabu” – w religiach ludów pierwotnych zakaz podejmowania różnych działań lub też wypowiadania pewnych słów. Przekonanie o wartości i celowości takich zachowań wynika z wiary, że są one święte w sensie rytualnym. Wskutek złamania tabu następuje stan skażenia związany z odpowiednimi sankcjami, głównie ze strony sił nadprzyrodzonych.

KOZAK SYSTEM (czwartek, 1 sierpnia, godz. 22:00)

Kozak System to zespół, który tworzą muzycy związani wcześniej z Haydamaky, a dokałdnie Lenyo Ivan, Demianenko Oleksandr, Sherstiuk Volodymyr, Borysenko Sergiy, Soloviy Sergiy i Charkin Oleksandr. W swoim brzmieniu łączą ukraińsko-bałkański folk z punk-rockiem i ska. Kozacki charakter zespołu przejawia się w mocnych tekstach i potężnej energii grania. W 2012 roku na rynku ukraińskim ukazał się album „Shablia”, promowany przez singiel o tym samym tytule.

ENEJ (czwartek, 1 sierpnia, godz. 23:20)

Zespół ENEJ został założony w 2002 roku w Olsztynie przez braci Piotra i Pawła Sołoduchów oraz ich przyjaciela Łukasza Kojrysa (obecnego manegera zespołu). Zainteresowania muzyką folkową, szczególnie ukraińską, źródło miały w pochodzeniu, korzeniach członków zespołu. Właśnie ukraińskość, muzyka tradycyjna grana na ludowych instrumentach, zdominowała twórczość zespołu. W roku 2010 ENEJ wystąpił z powodzeniem na eliminacjach do XVI Przystanku Woodstock pokonując 700 zespołów i zapewniając sobie występ na dużej scenie jednego z najpiękniejszych festiwali na świecie.

METKA (piątek, 2 sierpnia, godz. 17:20)

Na przełomie września i października 2011 roku powstaje zespół MetKa. Nazwę zespołu szczęśliwie tworzy zlepek dwóch gatunków muzycznych, które można usłyszeć na koncertach. Ku zdziwieniu smakoszy nazwa nie pochodzi od gatunku mięsiwa. Met – „Metal” to riffy metalowe, bardzo delikatnie wkomponowane w całość utworów, w taki sposób, żeby nie „przestraszyć” słuchaczy, którzy za takowym gatunkiem nie przepadają, ale aby dodać mocy oraz charakteru. Ka – „Ska” – co tu dużo pisać, gatunek przeważający, lekki, miły i przyjemny, niepozwalający nogom ustać w jednym miejscu.

 

WELCOME TO MOLE AGE (piątek, 2 sierpnia, godz. 18:20)

Osamotnieni w ciemnych mieszkaniach, oświecani przez ekrany większe od utraconego horyzontu. Oddalamy się od natury zamykając uszy i oczy, zagłębimy się w jaskini umysłu. Witaj w świecie kretów, jedyną nadzieją dla ciebie jest światło na końcu tunelu.

BULBUATORS (piątek, 2 sierpnia, godz. 19:20)

Śląska grupa BULBULATORS powstała pod koniec 1989 roku, kiedy gitarzysta Artur Burak Latosiński w momencie zawieszenia działalności Ramzes & The Hooligans postanowił założyć nowy punk band. Od początku inspiracją dla kapeli był wczesny punk rock a także klasycy street punk. Oprócz licznych koncertów na terenie kraju odwiedzili Czechy, Słowację, Węgry, Niemcy, Francję i Anglię. Ostatnio poszerzając skład o drugiego gitarzystę, tworzą punk rockowy kwintet.

YELRAM (piątek, 2 sierpnia, godz. 20:40)

Yelram to dziewięcioosobowa formacja reggae powstała w Środzie w 2006 roku z inicjatywy wokalisty M.Jarlem oraz wówczas gitarzysty T.Siemieńca. Zespół pięciokrotnie wystąpił w na scenie Pokojowej Wioski Kryszny na Przystanku WOODSTOCK. Grają w nim muzycy takich zespołów jak: Basstion, Gedeon Jerubbaal, Ares&The Tribe czy ALK.11
W trakcie koncertu odbędzie się oficjalna premiera nowego albumu zatytułowanego REGGAE POWER.

 

ALIANS (piątek, 2 sierpnia, godz. 22:00)

Zespół powstał w 1990 roku. Pierwszy album zatytułowany „Mega Yoga” wydał samodzielnie w 1992 roku, w wersji kasetowej, którą wkrótce zastąpiła edycja kompaktowa.

LENIWIEC (piątek, 2 sierpnia, godz. 23:20)

Leniwiec gra melodyjną, czadową mieszankę punkrocka, reggae i ska, wzbogaconą dźwiękami saksofonu, akordeonu i puzonu. Dochodzą do tego zazwyczaj zaangażowane i polityczne, ale czasem też zupełnie niepoważne, teksty. Muzyka w ich wykonaniu to nie tylko mocne hasła o sprawach, które uważają za słuszne i ważne, ale też zabawa, dowcip i humor.

GRUNBERG (sobota, 3 sierpnia, godz. 17:20)

Zespół powstał w 2009 roku, ale swoje początki ma już w roku 2004. Po kilku próbach i koncertach do zespołu dołączył Wuja. W ciągu 4 lat roku zespól zagrał ponad 100 koncertów w całej Polsce i nie tylko, i ciągle koncertuje. W grudniu 2010 r.zespół nagrał dwie piosenki na składankę „Irokez vol. 8”, niedługo później ukazała się EP-ka z pięcioma kawałkami. W sierpniu 2011 Grunberg wystąpił na Przystanku Woodstock w Pokojowej Wiosce Kriszny. 21 marca 2012 swoją premierę miała pierwsza płyta Grunberga „Na Ulicach”, na której znalazło się 12 utworów, w jednym z nich gościnnie zaśpiewał Sławek Trocha z zespołu Sajgon. Miesiąc później piosenka pt. „Miejska Dżungla” znalazła się na składance Dead Press Zine „Dead Chords Vol.5.

GHOST BRADERS (sobota, 3 sierpnia, godz. 18:20)

Bracia Vasudeva i Govinda Clayton dorastali w trzech krajach – USA, Kanadzie i Indiach. W ich twórczości obecne są wpływy różnych kultur i gatunków muzycznych. Unikalna mieszanka Ghost Brothers to reagge, pop, rock i muzyka elektroniczna. Bracia koncertują w klubach oraz na festiwalach w Kanadzie, USA, Australi, w tym roku zawitają w Europie.

WSZYSCY BYLIŚMY HARCERZAMI (sobota, 3 sierpnia, godz. 19:20)

Wszystko wzięło się ze wspomnień zielonego mundurka. Pierwszych biwaków okraszonych kiełbaskami znad ogniska. Nawiązanych wtedy przyjaźni czy nawet młodzieńczych miłości. Dawno temu. W latach osiemdziesiątych. I na początku lat dziewięćdziesiątych. Ubiegłego stulecia. Bo najpierw wszyscy z nich byli zuchami. Potem harcerzami. Wychowywali się przy dźwiękach gitary. I Rozgłośni Harcerskiej. I polskiego rocka i punkrocka. Gdy mieli po naście lat, zakładali zespoły rockowe. Wtedy w Iłży powstały NO SMOKI, a w Radomiu McARON. Zespoły te grają do dziś. Teraz połączyli siły, by nieść ludziom wesołość i umożliwić wirtualny powrót do lat młodości. W 2012 roku powołali do życia zespół WSZYSCY BYLIŚMY HARCERZAMI (WBH).

WILD PIG (sobota, 3 sierpnia, godz. 20:40)

Wild Pig to zespół założony przez Piotra „Dzikiego” Chancewicza, znanego producenta odpowiedzialnego m.in za produkcje zespołów Mech, VooVoo, Marii Peszek, Dżem, czy za wydawnictwa DVD z Przystanku Woodstock.

ULICZNY OPRYSZEK (sobota, 3 sierpnia, godz. 22:00)

Zespół ULICZNY OPRYSZEK powstał w 1991 roku w małej miejscowości Nowy Tomyśl w województwie Wielkopolskim. Zagrał łącznie 100 koncertów na terenie całego kraju, w tym na „Przystanku Woodstock” w 2004 roku oraz w Jarocinie w roku 2005, na PRL Festiwalu zdobywając nagrodę Jury. Na dorobek zespołu składają się 4 płyty studyjne. Ostatnia, „Na zawsze punk”, została wydana w 2009 roku i zawiera 20 coverów zapomnianych polskich punkowych kapel. Po licznych zmianach personalnych obecny skład zespołu to: Bunt (vocal), Michu (gitara, vocal), Gałgan (bębny), Kaczy (bass).

BLADE LOKI (sobota, 3 sierpnia, godz. 23:20)

Blade Loki to wszechstronny skład, który za sprawą 20-letniej już działalności zapewnił sobie miejsce w czołówce polskiej sceny alternatywnej. Ich twórczość to z jednej strony przewrotne i zaangażowane społecznie teksty, z drugiej – piekielna energia, która od pierwszych sekund uderza do głowy. Melodyjna mieszanka punkrocka i ska, wzbogacona rewelacyjnym brzmieniem instrumentów dętych i ostro doprawiona wokalem Agaty Polic sprawia, że Blade Loki to nieposkromiony żywioł!

W kolejnej części m.in. wszystko o Akademii Sztuk Przepięknych, jej gościach i nocnych koncertach, o oranizacjach pozarządowych, warsztatach, wystawach i bezpieczeństwie. Zapraszamy!

Polecane

Share This