Wu-Hae zapowiada nową płytę


2018.01.24

opublikował:

Wu-Hae zapowiada nową płytę

foto: mat. pras.

Po czterech latach milczenia nowohuckie Wu-Hae zapowiada nową, najostrzejszą w dotychczasowej karierze płytę. Kompozytorem większości materiału jest Jacek Hiro, muzyk związany przez lata m.in. ze Sceptic, Dies Irae, Corruption czy grupą Kat & Roman Kostrzewski.

Pierwszy raz pisałem dźwięki do istniejących już tekstów i częściowych aranżacji. Myślę, że to co wyskrobałem dobrze komponuje się z zawartością tekstów Bzyka i Guzika… Podkreślenie ostrych słów, ostrą nutą działa na mnie zawsze kojąco – mówi Jacek Hiro.

Na nowym wydawnictwie Wu-Hae usłyszymy także, dwie piosenki ze specjalnie zaproszonymi gośćmi – są to Kazik Staszewski i Maciek Maleńczuk.

„Dziki kraj”, bo tak brzmi tytuł nowej płyty, to publicystyka społeczno – polityczna, czyli to z czego Wu-Hae jest znane i cenione przez słuchaczy jak i krytyków muzycznych. – Teksty na płycie, są zbiorem obserwacji postępującego zdziczenia społeczeństwa w naszym kraju. Dotyczy to także polityków, którzy zamiast służyć ludziom tworzą patologie prawne, dewastując co się da i w swym odrealnieniu, egzystują w świecie którego nie ma – opowiada Bzyk, wokalista i lider zespołu.

Płyta ukaże się nakładem wydawnictwa Kompania Muzyczna – LAS. Premierę zaplanowano na wiosnę.

Polecane

Share This