Wu-Tang Clan będzie miał własny serial


2018.10.12

opublikował:

Wu-Tang Clan będzie miał własny serial

foto: mat. pras.

Przedstawiciele amerykańskiej platformy wideo Hulu poinformowali, że RZA przygotowuje dla nich serial telewizyjny. Zaplanowana na 10 odcinków produkcja ma bazować na historii Wu-Tang Clanu oraz napisanych przez niego książkach „The Wu-Tang Manual” i „Tao of Wu”. Data premiery nie jest jeszcze znana, ujawniono natomiast, że serial otrzymał tytuł „Wu-Tang: An American Saga”.

W oficjalnym komunikacie Hulu przedstawia RZA jako osobę, która w szczytowym okresie popularności cracku i kokainy postanowiła połączyć grupę młodych, czarnoskórych mężczyzn rozdartych między muzyką a przestępczością.

Nad scenariuszem pracują RZA i Alex Tse („SuperFly”), producentami wykonawczymi będą RZA i Method Man. Ghostface Killah, Inspectah Deck, Masta Killa, GZA, oraz bliscy Ol’ Dirty Bastarda pełnią funkcję konsultantów.

Hulu nie jest póki co dostępne w Polsce,  ale od dawna krążą plotki, że platforma szykuje się do wejścia na nasz rynek. Nawet jeśli nie wydarzy się to do czasu premiery „Wu-Tang: An American Saga”, to i tak nic straconego. Skoro seriale Hulu takie jak „Runaways” czy „Opowieść podręcznej” są dostępne w ofercie Showmax, to bardzo możliwe, że zobaczymy tam również produkcję o Wu-Tang Clanie.

Polecane


Share This