Wu-Tang Clan w Polsce


2013.05.25

opublikował:

Wu-Tang Clan w Polsce

Wydany dokładnie 20 lat temu, ich debiutancki album „Enter The Wu (36 Chembers)”, stał się idealnym pretekstem, by w 2013 roku Wu-Tang Clan powrócił na scenę w pełnym składzie. RZA, Ghostface Killah, GZA, U-God, Masta Killa, Reakwona, Method Man i Inspectah Deck to pseudonimy, które każdego fana hip hopu doprowadzają do szybszego przepływu krwi w żyłach. W takiej konfiguracji powstawał zupełnie nowy album Wu-Tang Clan, zatytułowany „A Better Tommorrow”.

Premiera płyty zaplanowana jest na lipiec, do czasu CLMF zdążymy się więc osłuchać się z nowym materiałem, który podczas koncertu będzie wpleciony w klasyczne „Protect Ya Neck”, „Gravel Pit” czy „C.R.E.A.M.”

Coke Live Festival odbędzie się 9-10.08.2013 na Lotnisku – Muzeum Lotnictwa w Krakowie.

Regina Spektor

Klasyczne wykształcenie muzyczne w okresie nastoletniego buntu wsparte fascynacją mniej akademickimi gatunkami muzycznymi – hip hopem, rockiem i punkiem. Oto jednozdaniowa historia muzyczna Reginy Spektor, wokalistki i multi-instrumentalistki z sześcioma studyjnymi albumami na koncie. Ten najnowszy to wydany dokładnie rok temu „What We Saw from the Cheap Seats”, będący swoistą lekcją historii dla fanów artystki bowiem przeważająca część płyty to nagrania studyjne pierwszych piosenek Reginy, wykonywanych na żywo w początkach jej muzycznej kariery, kiedy młoda imigrantka z Rosji (wyemigrowała wraz z rodziną w 1989 roku) zaczęła karierę w światku nowojorskiej alternatywy. Przełomem był wydany w 2004 roku „Soviet Kitsch”, wyprodukowany przez Gordona Raphale’a, człowieka, który stał za brzmieniem debiutanckiej płyty The Strokes. Zresztą Spektor wielokrotnie koncertowała u ich boku, a nawet nagrała z zespołem wspólny utwór – „Modern Girls & Old Fashion Men”.  “Soviet Kitsch” został uznany przez NME za jeden ze 100 najlepszych albumów dekady, a jego następca, “Begin To Hope”, pokrył się złotem, sprzedając się w samych Stanach Zjednoczonych w ponad 500 tysiącach egzemplarzy.

        

Katy B 

          

Tydzień po premierze singla „What Love Is Made Of” zapowiadającego nowy album Katy B, młoda londyńska wokalistka dołącza do składu Coke Live Music Festival. „What Love Is Made Of” jest kontynuacją muzycznych wątków podjętych na EPce „Danger”, gdzie Katy B w każdym nagraniu towarzyszył inny producent: Diplo, Geenues, Jacques Green i DJ Zinc. Czteroutworowe wydawnictwo „Danger” stało się pomostem między dubstepowymi wątkami podjętymi na debiutanckim albumie „On A Mission”, a zdecydowanym krokiem w stronę house’u i synth-popu. Nowe muzyczne kierunki autorki przeboju „Perfect Stranger”  są świetnie odbierane przez muzyczną prasę i blogosferę po obu stronach Atlantyku. Już przy okazji debiutu i współpracy z triem Magnetic Man, Katy była komplementowana przez prestiżowy portal Pitchfork, który nieczęsto poświęca miejsce brytyjskim wokalistkom, zwłaszcza tym klubowym. Nadchodząca, druga studyjna płyta Katy B może być zaskoczeniem dla fanów przyzwyczajonych do artystki z czasów kiedy była królową brzmienia kojarzonego ze środowiskiem Rinse Fm, ale jednocześnie oczekiwanie na jej nową muzykę, sprawia, że jesteśmy niezwykle podekscytowani.  Podobnie, jak informacją o jej koncercie na Coke Live Music Festival 2013.

               

Brodka  

          

W ciągu ostatniej dekady, żaden polski wykonawca nie wykonał tak radykalnego zwrotu swojej kariery jak Brodka. Z bardzo zdolnej, ale jednak obracającej się w mocno komercyjnym popie wokalistki, Brodka przeistoczyła się w świadomą i poszukującą artystkę, oddzielającą grubą kreską swoją przeszłość. I choć od momentu jej „nowego otwarcia” mijają właśnie trzy lata, nadal cieszymy się albumem „Granda”, EPką „LAX” i kibicujemy coraz prężniej rozwijającej się karierze zagranicznej. Nie ukrywamy, że cierpliwie czekamy też na nowy materiał Brodki, ale jednocześnie jesteśmy pewni, że w jej wypadku wszystko musi przyjść w odpowiednim czasie. Nie raz już to udowodniła.

{reklama-hh}

Polecane

Share This