Wu-Tang Clan wyda „najrzadszą” książkę w historii hip-hopu. To się nazywa ściśle limitowany nakład


2021.03.04

opublikował:

Wu-Tang Clan wyda „najrzadszą” książkę w historii hip-hopu. To się nazywa ściśle limitowany nakład

Foto: P. Tarasewicz / CGM.PL

Wu-Tang Clan ogłosił wydanie foto książki „Wu-Tang Clan: Legacy”, która wydana zostanie w ściśle limitowanym nakładzie ograniczonym do 36 kopii. Każda z kopii  będzie zamknięta w swojej własnej, stalowej komorze.

„Wu-Tang Clan: Legac”y ma zawierać „niepublikowane zdjęcia zespołu”, które przedstawią „fragmenty tworzącej się historii Wu-Tang, zapewniając unikalne spojrzenie na pochodzenie największej hip-hopowej ekipy wszech czasów”. Ściśle ograniczony nakład do zaledwie 36 kopii, to numeryczny ukłon w stronę tytułu ich debiutanckiego albumu z 1993 roku „Enter the Wu-Tang (36 Chambers)” – każdy egzemplarz foto książki będzie podpisany, opatrzony datą i będzie posiadał certyfikat autentyczności. Każda kopia zostanie również zamknięta we własnej komorze z czarnej stali pokrytej brązem o wadze 181 kg, zaprojektowanej przez rzeźbiarza Gethina Jonesa.

Komora inspirowana jest starożytną przeszłością i brązowymi misami rytualnymi z dynastii Zhou, której pierwszym władcą był król Wu-Wang. „Komnaty” komory składają się z przędzonych mis ze stali miękkiej, a logo jest wykonane z litego szczotkowanego mosiądzu – czytamy w opisie komory, w którą zapakowana zostanie ksiązka.

Od poczęcia do dnia dzisiejszego, to historia niekwestionowanej największej grupy hip-hopowej wszech czasów, która została odsłonięta dzięki rzadkim i nigdy wcześniej nie publikowanym zdjęciom – powiedział John ‚Mook’ Gibbons, dyrektor generalny Wu-Tang Clan Management w oświadczenie o foto książce.

Fani, którzy chcą mieć szansę na zakup „Wu-Tang Clan: Legacy”, mogą zarejestrować się TUTAJ, aby mieć pierwszeństwo zakupu. Data premiery nie została jeszcze potwierdzona.

Polecane

Share This