Wybitna tekściarka, prawicowy polityk, słynny pisarz i krytyk filmowy o „Patointeligencji” Maty


2019.12.13

opublikował:

Wybitna tekściarka, prawicowy polityk, słynny pisarz i krytyk filmowy o „Patointeligencji” Maty

fot. kadr z wideo

Czy w chwili publikacji klipu do singla „Patointeligencja” Mata i SBM Label zdawali sobie sprawę z tego, jaką bombę odpalają? Być może tak. Faktem jest, że nowy singiel zapowiadający „100 dni do matury” z miejsca stał się najczęściej udostępnianym i komentowanym polskim kawałkiem ostatnich miesięcy, a być może nawet roku. Gdyby „Patointeligencja” ujrzała światło dzienne kilka tygodni wcześniej, być może to właśnie ona zostałaby młodzieżowym słowem roku.

Nowy kawałek Maty porusza odbiorców bez względu na ich wiek, przekonania polityczne i pozycję społeczną. Katarzyna Nosowska publikując go na swoim facebookowym profilu, dołączyła do linku 10 czarnych serc. Karolina Korwin-Piotrowska okrzyknęła singiel mianem wybitnego, a Marcin Flin nazwał go „Gustawem” 2019 roku.

Bardzo dobry numer, fakt, ale o jakich nas??? On ma 18 lat. Nawija o swoich rówieśnikach. My to jego rodzice – zauważa Jakub Żulczyk.

W tym tygodniu, w którym Olga Tokarczuk odebrała Nobla, Mata nagrał najlepszy polski tekst kultury, jaki słyszałam od dawna – deklaruje Małgorzata Halber.

Uwierz, nie chcieliby pożyć życiem zwykłych ludzi. Dobrze natomiast, że taki kawałek powstał. Co prawda potwierdza tylko to, co już wiedziałem wcześniej, ale nawinięty z drugiej strony barykady sprawia, że jest autentyczny. Współczuję synkom – pisze Peja.

Jeśli ten chłopak szczerze oddał stan serc i umysłów (części) dzieciaków z bogatych domów warszawskiej elity społecznej, to jest to cholernie smutne. Ale cieszy brak zgody na nihilizm. To daje nadzieję – komentuje Krzysztof Bosak.

Poniżej przypominamy niedawną rozmowę Marcina Flinta z autorem „Patointeligencji”, a także dołączamy tekst piosenki.

Polecane

Share This