Wybitny kompozytor na płycie Mariusza Wawrzyńczyka


2018.07.25

opublikował:

Wybitny kompozytor na płycie Mariusza Wawrzyńczyka

fot. G. Mikrut

„Labirynt myśli” to efekt współpracy Mariusza Wawrzyńczyka ze znakomitym kompozytorem Markiem Kościkiewiczem. Utwór ten znajduje się na solowej debiutanckiej płycie artysty „Zawsze pod wiatr”.

Z Markiem poznaliśmy się na festiwalu muzycznym „Carpathia Festival” w Rzeszowie, dzięki Ani Czenczek. Po kilku miesiącach pojawiłem się u Marka w studio by pomóc mu zarejestrować „demo” do jego muzycznych projektów. Współpraca tak dobrze nam się układała, że Marek podarował mi jedną ze swoich kompozycji. To niezwykle kreatywny i doskonały kompozytor, ale także autor tekstu, który Naszą piosenkę napisał w niecałą godzinę – powiedział Mariusz Wawrzyńczyk.

„Zawsze pod wiatr” już na TIDALU

„Zawsze pod wiatr” to długo oczekiwany album zwycięzcy koncertu „Debiutów ze Skaldami” odbywającego się podczas  52. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Mariusz to absolwent Policealnego Studium Czesława Niemena w Poznaniu, uczestnik talent show „Szansa na sukces” (Budka Suflera, Zbigniew Wodecki)  oraz „Bitwa na głosy” (drużyna Urszuli Dudziak). Na jego solowej debiutanckiej płycie, utrzymanej w klimacie pop, znajdują się przebojowe piosenki, które wprawią słuchacza w pozytywny nastrój. Na krążku znalazły się kompozycję najwybitniejszych polskich kompozytorów m.in.: Marcina Nierubca, Marka Kościkiewicza i  Tomasza Luberta.  Artysta, w swojej dotychczasowej karierze zaśpiewał w duecie z Krzysztofem Jaryczewskim i Anią Rusowicz a także wystąpił w wielu prestiżowych przedsięwzięciach  muzycznych m.in. koncert „Wszystko jest poezja” oraz „Ta noc do innych jest niepodobna” – odbywający się podczas 53. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Bonusem na debiutanckiej płycie Mariusza jest nowa wersja jednego z największych hitów zespołu Bajm „Biała armia”. To nowa, odświeżona wersja w aranżacji Adama Abramka, Pawła Sota oraz Roberta Dudzica. Beata Kozidrak dała zielonej światło na ukazanie się remixu, i swoją aprobatę, życząc powodzenia na solowej drodze artystycznej młodego artysty”.  

„Dla mnie najważniejsza w muzyce jest melodia, która musi nieść i płynąć”

Mariusz Wawrzyńczyk był gościem Artura Rawicza. Panowie rozmawiają m.in. o nowej płycie, o nowej wersji słynnego hitu zespołu Bajm, a także o… Tinie Turner.

Polecane

Share This