Wybrano najlepsze foty koncertowe 2009 roku

Finał konkursu na Koncertową Fotografię Roku odbył się w warszawskim Palladium


2010.03.30

opublikował:

Wybrano najlepsze foty koncertowe 2009 roku

W sobotę, 27 marca w warszawskim klubie Palladium odbył się Finał II edycji konkursu na Koncertową Fotografię Roku. Uczestnicy w obu kategoriach – open i profi – zgłosili blisko półtora tysiąca zdjęć z 2009 roku z koncertów w Polsce i zagranicą.

W obu kategoriach wyłoniono po trzy najlepsze zdjęcia oraz przyznano po dwa wyróżnienia. Dodatkowo w kategorii profi specjalne wyróżnienie przyznał Yach Paszkiewicz, a w kategorii Open organizatorzy: Marcin Bakiewicz,  Artur Rawicz (członkowie Music Foto Kolektiv) oraz Maciej Stankiewicz (przedstawiciel partnerów strategicznych Konkursu – serwisów fotograficznych Plfoto.com, OnePhoto.net, Obiektywni.pl oraz TygodnikFotograficzny.pl) przyznali dodatkową nagrodę organizatorów.

W kategorii profi Grand Prix zdobyła Ola Rożej za zdjęcie z koncertu Pharrell`a Williams`a pod PKiN na Orange Warsaw Festival we wrześniu 2009 roku (foto 1). Drugie miejsce za zdjęcie wykonane podczas koncertu Calwfinger na zeszłorocznym Przystanku Woodstock (foto 2) zdobył Robert Grablewski z Lublina, laureat I edycji KFR. Miejsce trzecie zajął Jarosław Talacha za zdjęcie Artura Rojka (foto 3) z grudniowego koncertu Myslovitz w warszawskim klubie Stodoła.


Foto 1 – Grand Prix – Aleksandra Rożej – Pharrell Williams pod PKiN na
Orange Warsaw Festival


Foto 2 – II miejsce – Robert Grablewski – Clawfinger na Przystanku
Woodstock


Foto 3 – III miejsce – Jarosław Talacha – Myslovitz w klubie Stodoła

Wyróżnieniami w kategorii profi uhonorowano Piotra Tarasewicza za fotografię Lupe Fiasco (foto 4) wykonaną na Coke Live Music Festival i Rafała Nowakowskiego za zdjęcie z koncertu Monotonix w warszawskim klubie Centralny Basen Artystyczny (foto 5).


Foto 4 – wyróżnienie – Piotr Tarasewicz – Lupe Fiasco na CLMF w Krakowie


Foto 5 – wyróżnienie – Rafał Nowakowski – Monotonix w CBA

Specjalne wyróżnienie (ekskluzywny photopass na 19. Yach Film Festiwal 2010) również Rafałowi Nowakowskiemu, ale za zdjęcie z koncertu Lao Che w Palladium przyznał Yach Paszkiewicz (foto 6)


Foto 6 – wyróżnienie Yacha Paszkiewicza – Rafał Nowakowski – Lao Che w
Palladium

W otwartej dla wszystkich kategorii open bezapelacyjnie triumfowało zdjęcie Apocalyptiki wykonane podczas krakowskiego Knock Out Festiwal w Krakowie przez użytkownika ‘blnd` (foto 7). Drugie miejsce za fotografię „30cm ponad chodnikami” z koncertu Fisza na festiwalu Spinacz w Kolbuszowej (foto 8) zdobył użytkownik ‘lulkos` a trzecie osoba posługująca się nickiem ‘deceel` za fotografię z występu Marii Peszek podczas Francophonic Festival w Palladium (foto 9).


Foto 7 – I miejsce – ‘blnd – Apolacyptica na Knock Out Festival w
Krakowie


Foto 8 – II miejsce – ‘lukos` – Fisz na Festiwalu Spinacz w Kolbuszowej


Foto 9 – III miejsce – ‘deceel` – Maria Peszek podczas Francophonic
Festival w Palladium

Wyróżnienia w tej kategorii przypadły w udziale ‘kabanoo` za fotografię z Hard Core Fest`u w Piasecznie (foto 10) i ‘Sesjuszowi` za zdjęcie publiczności wykonane podczas ubiegłorocznego Przystanku Woodstock (foto 11).


Foto 10 – wyróżnienie – ‘kabanoo` – fotografia z Hard Core Fest 2009


Foto 11 – wyróżnienie – ‘Sesjusz` – fotografia z Przystanku Woodstock
2009

Wyróżnieniem organizatorów uhonorowano Wojtka Jóźwiaka za zdjęcie z koncertu Disfear w gdańskim klubie Ucho (foto 12).


Foto 12 – wyróżnienie organizatorów – Wojtek Jóźwiak – Disfear w
gdańskim klubie Ucho

Finał II edycji konkursu na Koncertową Fotografię Roku uświetnili swoimi koncertami The Boogie Town, Sands of Sedna, NAO i Lee-Leet.

Na zwycięzców czekały ciekawe nagrody jak między innymi: ufundowany przez głównego sponsora, firmę Helion, voucher o wartości 1200 zł na zakupy fotograficzne w sklepie Pasaż Foto (pasazfoto.pl), profesjonalne, oprawione wydruki prac, ufundowane przez Fotoplakat oraz roczne przepustki dla fotografów do klubów Proxima, Palladium, Hybrydy, Stodoła i Progresja.

.

Druga edycja konkursu na Koncertową Fotografię Roku, podobnie jak pierwsza, została zorganizowana przez dwóch fotografów koncertowych: Artura Rawicza i Marcina Bąkiewicza (twórców  Music Foto Kolektiv – http://mfk.com.pl).

Partnerami strategicznymi drugiej edycji konkursu były serwisy fotograficzne Plfoto.com, OnePhoto.net, Obiektywni.pl oraz TygodnikFotograficzny.pl. Sponsorem głównym jest wydawnictwo Helion. Pozostałe nagrody ufundowała firma Fotoplakat oraz Fundacja „Universitatis Varsoviensis”. Patronat nad konkursem objęli: CGM.pl, Gadu-Gadu, MusicNews.pl oraz Wirtualna Polska.

Więcej informacji na http://kfr2009.pl

 

Polecane