Wygraj bilety na koncerty Helloween


2013.02.25

opublikował:

Wygraj bilety na koncerty Helloween

Niemalże 30 lat na scenie, kilkanaście albumów studyjnych i tysiące fanów na całym świecie – takiej historii dorobili się niemieccy prekursorzy speed metalu pod nazwą Hellloween. Zespół w przyszłym roku odwiedzi Polskę w ramach trasy „Hellish Rock Part II”. Koncerty odbędą się: 26 marca w klubie Studio w Krakowie i dzień później – 27 marca w warszawskim klubie Stodoła. Muzykom na trasie będzie towarzyszył power metalowy band Gamma Ray.

Ostatnia trasa Helloween i Gamma Ray miała miejsce w 2007 i 2008, odbyło się wtedy ponad 100 koncertów na całym świecie. Zachęceni dużym powodzeniem poprzedniej trasy muzycy, po chwili oddechu postanowili ponownie wyruszyć na podbój kolejnych metalowych serc – stąd pomysł na „Hellish Rock Part II”.

Gitarzysta Helloween Michael Weikath: „Atmosfera na poprzedniej trasie była bardzo wyjątkowa, więc zamierzamy ponownie dobrze się bawić i już teraz nie możemy się doczekać koncertów„, natomiast gitarzysta i wokalista Gamma Ray Kai Hansen dodaje: „Była to najlepsza trasa w historii zespołu i powtórzymy to!” Rozgrzewką przed serią koncertów w 2013 roku będą występy podczas „Loud Park Festival” w Tokyo, który już w październiku oraz na niemieckim „Knock Out Festival”, który odbędzie się w grudniu.

22 stycznia światło dzienne ujrzał album mistrzów power metalu – zatytułowany „Straight Out of Hell”. Jest to z całą pewnością godny, a na pewno bardziej przepełniony pozytywnymi wibracjami – następca, wydanej w 2011 roku płyty dyniowatych: „7 Sinners”. Wokalista Andi Deris nazywa „Straight Out of Hell” swego rodzaju pomostem pomiędzy nowymi, a dawnymi czasami.

Dwa miesiące po premierze, Helloween zawita do Polski na dwa koncerty: 26 marca w krakowskim klubie Studio i 27 marca w warszawskiej Stodole. Polska publika będzie miała okazję poznać niektóre z najświeższych utworów w wersji „live”. Spodziewać się możemy mocno energetycznego show, podczas którego nie będzie chwili na oddech!

Płyta zarejestrowana została w MiSueno Studios na Teneryfie, po raz kolejny pod okiem niemieckiego producenta Charliego Bauerfeinda. Przypomnijmy, że ostatnie wydawnictwo Helloween ukazało się na rynku dwa lata temu, był to album zatytułowany „7 Sinners”. Płyta zapowiadana była jako najszybsza i najcięższa w historii grupy.

Helloween to formacja, która z powodzeniem utrzymuje swoją wysoką pozycję na rynku muzyki metalowej od wielu lat. Uznawany za jeden z najbardziej stałych – zespół znany jest także ze swoich eksperymentów muzycznych i luzu z jakim  poruszają się w świecie muzyki. Helloween działa w myśl zasady: „miej zabawę z tego co robisz” i być może kierowanie się taką maksymą pozwoliło im wypracować sobie tak znaczącą pozycję w metalowym światku i przetrwać z powodzeniem tyle lat.

Zespół ma na swoim koncie ponad 5 milionów sprzedanych płyt i są pionierami w swoim gatunku. Albumy „Keeper On The Seven Keys Pt.1” i „Keeper On The Seven Keys Pt.2” zostały okrzyknięte arcydziełami power metalu! Podczas kilkudziesięciu lat istnienia, band przeszedł kilka zmian personalnych zanim wykrystalizował się dzisiejszy skład. Byli członkowie Helloween po odejściu założyli m.in. zespoły Iron Savior, Masterplan czy zapowiadany jako support na trasie „Hellish Rock Part II” – Gamma Ray.

Hellish Rock Part II

HELLOWEEN

GAMMA RAY

support

 

26.03.13 Kraków, Studio

27.03.13 Warszawa, Stodoła

Otwarcie bramek godz. 19:00

Start godz. 20:00

Bilety w cenie: 130zł przedsprzedaż / 150zł w dniu koncertu

 

Dzięki uprzejmości organizatora dla fanów Helloween mamy po trzy pojedyncze zaproszenia na każdy z koncertów (Kraków i Warszawa). Aby je zdobyć należy do końca lutego 2013 na adres redakcja@cgm.pl przysłać poprawną odpowiedź na pytanie – ile razy i gdzie Helloween wystąpili w Polsce? W temacie maila prosimy wpisać jedynie „Helloween” a w treści poza poprawną odpowiedzią podać imię i nazwisko, miasto, w którym chcielibyście uczestniczyć w koncercie oraz numer telefonu. Powodzenia!

{reklama-hh}

Polecane

Share This