Wyjątkowe wydawnictwo Adama Pierończyka już w piątek


2013.11.25

opublikował:

Wyjątkowe wydawnictwo Adama Pierończyka już w piątek

Pierwszy solowy album Adama Pierończyka to rzadkość na skalę światową i jednocześnie pierwsze takie nagranie w Polsce. Tylko i wyłącznie saksofon – i to sopranowy, zgodnie uważany za najtrudniejszy do opanowania z całej rodziny tych instrumentów. Pierończyk nigdy nie krył swej ogromnej fascynacji saksofonem sopranowym, więc płyta ta była tylko kwestią czasu i odpowiedniej okazji. Sześćdziesiąt minut muzyki  nagranej w wyjątkowym miejscu, jakim są XIV-wieczne gotyckie ruiny.

Piętnaście utworów to głównie nowe kompozycje Adama Pierończyka, ale na płycie znajdziemy też dwa standardy: „Giant Steps” Johna Coltrane`a i „Cherokee” Raya Noble`a. Piękne brzmienie, magiczne miejsce, proste melodie oraz skomplikowane i rzadko spotykane wyprawy, eksplorujące na ogól niedostępne rejestry tego wymagającego instrumentu.

Wydawcą albumu będzie niemiecki label Jazzwerkstatt Berlin, dystrybucją na polskim rynku zajmie się Fonografika. Album jest już dostępny w przedsprzedaży. Można go zamówić pod tym linkiem .

Polecane

Share This