Wyróżnienia ZPAV na koniec roku. Jedna platyna i jeden diament


2016.01.04

opublikował:

Wyróżnienia ZPAV na koniec roku. Jedna platyna i jeden diament

Pod koniec roku Związek Producentów Audio Video przyznał kolejne wyróżnienia za sprzedaż płyt i singli. Doceniono jedynie dwie płyty, za to oba wyróżnienia są ważne i zdobyte w krótkim czasie. Platynową płytą może cieszyć się Dawid Podsiadło, którego „Annoyance and Disappointment” przekroczyło pułap 30 tysięcy sprzedanych egzemplarzy. Artysta osiągnął ten wynik zaledwie w półtora miesiąca.

Sukces Dawida blednie jednak w obliczu imponującego wyniku Adele, której krążek „25” ukazał się 20 listopada i od tego czasu znalazł w Polsce ponad 100 tysięcy nabywców, co gwarantuje mu status diamentowej płyty. Tym samym Adele dołączyła do grona docenionych tym wyróżnieniem Dawida Podsiadło (krążek „Comfort and Happiness”), Bednarka (album „Jestem”) Indili (płyta „Mini World”), Sarsy (singiel „Naucz mnie) i Ellie Goulding (singiel „Love Me Like You Do”).

Polskim płytom (mówimy o repertuarze rozrywkowym) diament przyznaje się za 150 tysięcy sprzedanych kopii, zagranicznym i singlom za 100 tysięcy.

Przypomnijmy, że aktualnie do wyróżnień dolicza się także odtworzenia utworów w serwisach streamingowych oraz wyświetlenia na YouTube. Na jeden sprzedany egzemplarz przypada 2500 odtworzeń/wyświetleń.

Polecane

Share This