Wystawa fotografii koncertowej w Progresji


2014.02.07

opublikował:

Wystawa fotografii koncertowej w Progresji

Już jutro w Progresja Cafe (Fort Wola 22) odbędzie się II Warszawska Wystawa Fotografii Koncertowej.

Fotografia koncertowa oraz jej twórcy od wielu lat są silnie związani z Progresją. Grono fotografów przekazuje nam zdjęcia, które ilustrują najważniejsze koncerty, są oni cichymi artystami naszych scen – piszą organizatorzy.

Fotografowie:

Kara Rokita – Jasio Iwanow – Wojtek Dobrogojski – Radek Zawadzki – Michał Najdzik – Rafał Kudyba – Bartek Muracki – Grzesiek Kszczotek – Dominik Malik – Tomek Deroń – Tomek Dukat – Darek Łasak – Robert Świderski – Artur Rawicz – Marcin Bąkiewicz – gość specjalny: Marek „Wilku” Wilczek

Główną ideą wystawy jest – podobnie jak w zeszłym roku-  wypromowanie dziedziny sztuki, jaką jest fotografia koncertowa. W dzisiejszych czasach, kiedy ceny mniej lub bardziej profesjonalnych aparatów cyfrowych nie są już tak zaporowe dla kieszeni przeciętnego Kowalskiego, zapanowało ogólne przeświadczenie, że zrobienie zdjęcia na koncercie nie jest żadną trudnością. A przecież fotografie mają odzwierciedlać ducha koncertu i każdy chce, żeby były jak najpiękniejsze. Do zrobienia dobrego zdjęcia potrzebne są nie tyko dobre chęci i wielka miłość do muzyki, ale też ciężka praca, doświadczenie, zmysł artystyczny i odpowiedni sprzęt, dlatego jeśli któreś z mediów zadowala się zdjęciem kiepskiej jakości to niestety tego nie rozumiemy. Sami lubimy oglądać dobre zdjęcia i słuchać muzyki w dobrej jakości, dlatego proponujemy wam spotkanie z fotografią koncertową na najwyższym poziomie.

Shoot’em All – II Warszawska Wystawa Fotografii Koncertowej from Kara Rokita/Mad Cat Studio on Vimeo.

Polecane

Share This