Występ The Prodigy w Warszawie potwierdzony


2010.02.18

opublikował:

Występ The Prodigy w Warszawie potwierdzony

Legendarny i kultowy zespół tworzący elektroniczną muzykę klubową autorzy hitów: Out Of Space, Smack My Bitch Up, No Good (Start The Dance), Breathe, Firestarter, Poison czy Voodoo People 22 maja na Torwarze.

Ruszyła sprzedaż biletów na koncert!!!

Ceny biletów:

120 zł – płyta (od 20 marca 130 zł), 140 zł – sektor kategoria II  (od 20 marca 150 zł),

160 zł – sektor kategoria I (od 20 marca 170 zł), VIP – 500 zł

Sprzedaż biletów:

Bileterie EMPiK, Sklepy Media Markt i Saturn oraz punkty sprzedaży Ticketpro (www.ticketpro.pl) i  Eventim (www.eventim.pl) na terenie całego kraju oraz za pośrednictwem www.goodmusic.com.pl

 

Nieprzerwanie tworzą od 20 lat! Na ich styl składało się wiele rozmaitych gatunków, począwszy od rave we wczesnych latach 90, po dance, alternatywny rock, big beat po industrial z elementami punkowego wokalu w latach późniejszych. Zadebiutowali w 1992 roku na undergroundowej scenie rave albumem Experience, który przyniósł ich pierwszy przebój Everybody In The Place oraz Out Of Space. Światowy sukces osiągnęli wydając w 1994 roku drugi album pt. Music for the Jilted Generation. Na płycie znalazły się jedne z najbardziej kultowych utworów dla generacji rave i alternative dance: No Good (Start The Dance), Poison czy Voodoo People. Wydawało się, że osiągnęli wszystko, jednak gigantyczny sukces był cały czas przed nimi. Wydany w 1997 roku album The Fat of the Land stał największym sukcesem komercyjnym historii zespołu i apogeum ich kariery przyniósł największe przeboje zespołu, których słuchali nie tylko fani muzyki tanecznej: Firestarter, Breathe i kontrowersyjnym Smack My Bitch Up. Ten album zapewnił im nominację do nagrody Grammy oraz prestiżowej Mercury Music Prize, zaś teledysk do piosenki Smack My Bitch Up otrzymał MTV Video Music Awards i do dziś uważany jest za jeden z najbardziej kontrowersyjnych teledysków wszech czasów.

Dziś mają na swoim koncie 5 albumów, które sprzedały się w łącznym nakładzie ponad 20 milionów na całym świecie. Są laureatem wielu nagród. Sukcesy lat 90tych w żaden sposób nie przyćmiły kariery zespołu w nowym stuleciu, czego najlepszym dowodem jest długo oczekiwany, wydany w 2009 roku najnowszy album pt. Invaders Must Die, którym zespół udowodnił że jest w doskonałej kondycji i nie zamierza kończyć kariery. Można było się o tym przekonać oglądając Prodigy na żywo na ubiegłorocznym festiwalu Open‘er. Ich majowy koncert na Torwarze będzie pierwszym występem w Warszawie. Zespół wystąpi w składzie: Liam Howlett, Keith Flint oraz Maxim Reality, na scenie towarzyszyć im będzie perkusista.

Dyskografia:

1992 Experience

1994 Music for the Jilted Generation

1997 The Fat of the Land

2004 Always Outnumbered, Never Outgunned

2009 Invaders Must Die

www.theprodigy.com

Polecane

Share This