Wytwórnia zrywa kontrakt z Marilynem Mansonem po oskarżeniach o maltretowanie


2021.02.02

opublikował:

Wytwórnia zrywa kontrakt z Marilynem Mansonem po oskarżeniach o maltretowanie

foto: mat. pras.

Bomba wybuchła wczoraj – była partnerka Marilyna Mansona – Evan Rachel Wood oskarżyła artystę o znęcanie się nad nią. Aktorka i wokalista byli razem w latach 2007-2010. Manson związał się z młodziutką aktorką tuż po rozstaniu z Ditą von Teese.

Byłam maltretowana przez Briana Warnera znanego także jako Marilyn Manson. Podrywał mnie, kiedy byłam nastolatką (kiedy aktorka i wokalista się związali, ona miała 18 lat, ona dwa razy tyle – przyp. red.), znęcał się nade mną i manipulował. Poddał mnie praniu mózgu podporządkował sobie. Mam już dość życia w strachu przed zemstą, pomówieniami i zastraszaniem. Chcę powiedzieć głośno, jak bardzo niebezpiecznym jest człowiekiem i zaapelować, by powstrzymano go, zanim zrujnuje życia kolejnych osób. Wspieram wszystkie ofiary, które postanowią przerwać swoje milczenie w tej sprawie – napisała w mediach społecznościowych Evan Rachel Wood.

Dwie inne partnerki Marilyna – Sarah McNeilly oraz Ashley Lindsay Morgan – przyznały, że ich relacja z muzykiem wyglądała podobnie.

Zamykał mnie w pokoju, kiedy byłam „niegrzeczna”, czasami zmuszał do słuchania, jak zabawia się z innymi kobietami. Odciął mnie od moich przyjaciół, strasząc, że ich dorwie. Rzucił mną o ścianę i groził, że rozbije mi głowę kijem baseballowym za to, że nie chciałam wybrać mu spodni, w których ma wystąpić w teledysku.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Sarah McNeilly (@mcneilly.sarah)

 

 

Loma Vista, wytwórnia, w której albumy wydaje Manson ogłosiła, że zrywa współpracę z artystą. W oświadczeniu wytwórni czytamy:

– W świetle niepokojących zarzutów Evan Rachel Wood i innych kobiet, które nazywają Marilyn Manson sprawcą, Loma Vista zaprzestanie dalszej promocji obecnego albumu ze skutkiem natychmiastowym. Ze względu na zmiany, zdecydowaliśmy się również nie współpracować z Marilynem Mansonem przy żadnych przyszłych projektach.

Manson rozpoczął współpracę z Loma Vista przy swojej płycie z 2015 roku, „The Pale Emperor”. Muzyk podpisał umowę, która pozwoliła zachować mu prawa do jego muzyki. Loma Vista została tylko dystrybutorem płyty. Współpraca wyglądała podobnie przy kolejnych dwóch albumach „Heaven Upside Down” z 2017 roku i zeszłorocznym „We Are Chaos”. Manson zachował prawa autorskie do swoich albumu, udzielając Loma Vista wyłącznej licencji na dystrybucję.

Polecane


Share This