XL wjeżdża z pierwszym oficjalnym singlem „Up&Down”


2020.10.20

opublikował:

XL wjeżdża z pierwszym oficjalnym singlem „Up&Down”

fot. Maciej Adamczak

XL debiutuje w barwach Sony Music Entertainment Poland. Na kanale pochodzącego z Katowic rapera pojawił się klip do kawałka „Up&Down”. Za bit w kawałku „Up&Down” odpowiada jeden z najzdolniejszych polskich producentów – Kubi Producent, natomiast gościnnie swoje wersy dorzucił Wiatr. Produkcją teledysku zajął się znany ze współpracy z Margaret czy Darią Zawiałow Maciej Adamczak.

b – rocznik ’02 to młody utalentowany raper pochodzący ze Śląska. Pierwsze utwory zaczął tworzyć w wieku 12 lat. Jego oficjalna działalność przypada na rok 2017, kiedy to założył swój kanał na YouTube i zaczął dzielić się swoją muzyką z ludźmi.

Specyficzny styl rapowania, ucho do świetnych produkcji, sprawiła, że twórczość XL-a zaczęło śledzić mnóstwo ludzi. Do tej pory jego kanał zgromadził ponad 60 tys. aktywnych subskrybentów, którzy regularnie sprawdzają wszystkie muzyczne nowości.

XL ma na swoim koncie mocne utwory, takie jak „Tańcz” (3,1 mln), „123” (6,2 mln) czy „Tatuaże” (1,2 mln), które ugruntowały jego pozycję na undergroundowej scenie.

Alex jest wszechstronnym raperem, który pomimo silnych inspiracji nowoczesnym brzmieniem z USA, radzi sobie świetnie z klasycznymi bitami i odnajduje się w każdej stylistyce.

Polecane

Share This