XX Finał WOŚP zakończył się wynikiem 50 638 801,30 zł


2012.03.10

opublikował:

XX Finał WOŚP zakończył się wynikiem 50 638 801,30 zł

XX. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się 8 stycznia 2012r. Hasło przewodnie Finału brzmiało: „Gramy z pompą! Zdrowa mama, zdrowy wcześniak, zdrowe dziecko, czyli na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.

W kolejnej edycji Finału WOŚP uczestniczyło 120 tys. wolontariuszy, skupionych w ponad 1700 sztabach w Polsce i na świecie. Odbyło się kilkadziesiąt imprez zamkniętych. W dniu Finału prowadzona była licytacja Złotych Serduszek i Kart Telefonicznych. W serwisie www.aukcje.wosp.org.pl wystawionych zostało ponad 50 tysięcy aukcji. Punktem kulminacyjnym Finału był happening świetlny „Światełko do Nieba”, przyjmujący w wielu miejscach w Polsce formę widowiskowego pokaz sztucznych ogni.


Wczoraj w południe Fundacja oficjalnie rozliczyła się z XX Finału (wczoraj też rozliczył się ostatni z 1700 Sztabów). Łączna kwota zebrana podczas ostatniego Finału to rekordowe 50 638 801,30 zł. Wieczorem w warszawskim Teatrze Capitol odbyła się uroczysta Gala z okazji 20. lecia WOŚP. Fundacja postanowiła podziękować i wyróżnić za współpracę całą masę instytucji i osób przyznając im okolicznościowe, srebrne medale i złote dwuzłotówki. Wśród wyróżnionych znalazł się nasz redakcyjny kolega, który od lat pracuje społecznie, na swoim prywatnym sprzęcie, jako fotograf dla WOŚP na Przystankach Woodstock i Finałach w studio TVP.


Do tych 50 baniek dołożyliśmy się i my. W specjalnych aukcjach CGM.pl na rzecz WOŚP można było wylicytować ekskluzywne wywiady z Dodą, Regucem z Comy (ten wywiad mamy nadzieję zrealizować na przełomie marca i kwietnia br) oraz z Eldo. Wywiadu z Eldo niestety nie będzie.

Osoba która „wygrała” licytację, finalnie okazała się – mówiąc najdelikatniej jak można – burakiem. Zaoszczędzimy wam szczegółów tej opowieści, jest nam po prostu przykro, że tak się stało. Przepraszamy Leszka i wszystkich, którzy czekali na ten niecodzienny wywiad z nim. Jednocześnie dziękujemy za wspaniałe i wielkie serca wszystkim, którzy przyczynili się do zebrania takiej kwoty na pompy insulinowe i inny, ratujący życie sprzęt.

Arturowi też gratulujemy i dziękujemy.

Polecane

Share This