Xxanaxx opublikował nowy klip


2018.11.05

opublikował:

Xxanaxx opublikował nowy klip

foto: mat. pras.

W ostatni piątek października do sklepów trafił nowy album duetu Xxanaxx „Gradient”. Dziś grupa prezentuje promujący go teledysk do piosenki „Na chwilę”. Reżyserem obrazu jest Olga Czyżykiewicz a autorem zdjęć Adam Romanowski.

Jak mówi Klaudia Szafrańska: – Teledysk przypomina o tym, jak ważny jest realny kontakt z drugim człowiekiem. Zatracamy się w świecie obrazów, zapominając o dotyku, mówieniu o swoich uczuciach, uważnym słuchaniu potrzeb swoich bliskich. Stajemy się coraz bardziej egoistyczni. Skupiamy się na patrzeniu w telefony, nie zauważając tego co dzieję się obok. Tekstem chcemy przypomnieć też, by spróbować żyć tu i teraz, czerpać jak najwięcej radości z życia, przestać ciągle za czymś gonić, zatrzymać się i delektować chwilą.

Nowe wydawnictwo duetu przybrało formę dwupłytowego albumu koncepcyjnego. – Płyta składa się z dwóch części, które niczym tytułowy gradient wzajemnie się przenikają. Zarówno ja jak i Klaudia kochamy muzykę klubową ale równie bliskie są nam czarne brzmienia. Dlatego „Gradient I” to album oscylujący wokół gatunków takich jak r’n’b czy neo-soul, „Gradient II” to część płyty z klubową elektroniką. Oddajemy w ręce słuchaczy kolejny kawałek nas, tym razem w wersji podwójnego albumu – tłumaczy Atari Wu.

O tym jak nowy album Xxanaxx brzmi na żywo, można się będzie przekonać na najbliższych koncertach:

09.11 – Gdańsk, Stary Maneż
25.11 – Kraków, Forty Kleparz
30.11 – Poznań, B17
06.12 – Warszawa, Stodoła

Polecane

Share This