XXANAXX – „Stay” (audio)


2014.03.11

opublikował:

XXANAXX – „Stay” (audio)

Już w kwietniu do sprzedaży trafi debiutancki krążek duetu XXANAXX. W sierpniu ukazała się EP-ka grupy zatytułowana „Disappear”, której możecie posłuchać poniżej.

Krążek zatytułowany „Triangles” promuje singiel „Stay”.

XX▲N▲XX to polski duet z Warszawy tworzący muzykę elektroniczną. Zespół powstał w 2012 roku a w jego skład wchodzą: Klaudia Szafrańska (wokal) oraz Michał Wasilewski a.k.a. Lance Flare (muzyka).

Klaudia (lat 20) pochodzi z Konina, Michał (lat 32) zaś ze Szczytna. Spotkali się w Warszawie. Klaudia, po występie w polskiej edycji programu „X Factor”, poszukiwała producenta, Lance Flare rozglądał się w tym samym czasie za wokalistką. Oboje potrzebowali tylko jednego spotkania by podjąć decyzję o wspólnej współpracy.

Artyści dzielą wspólne zainteresowania w eksperymentalnej muzyce elektronicznej. Ich kompozycje pełne są analogowych brzmień, głębokich basów, przestrzennych pogłosów i uwielbianych przez oboje dźwięków maszyny perkusyjnej Roland TR 808. Ta mikstura w połączeniu z głosem Klaudii tworzy niezwykłe muzyczne doświadczenie która wprowadza słuchacza w wyższy stan relaksu. Gatunki które są im bliskie to chillwave, witch house i electronica.

{sklep-cgm}

Polecane

Share This